Results of Náboj 2019
We are extremely sorry to inform you that the Náboj competition will not take place this Friday 13th March 2020 due to the COVID-19 outbreak. Local governments in the participating countries are likely to impose further restrictive measures in more and more areas within today and tomorrow. The international team has, therefore, made the decision to postpone the competition indefinitely.

The new date of the competition is likely to be in the autumn (i.e. next academic year), we will let you know once it is selected. If you have any questions, please contact us via the email address info-gb@math.naboj.org.

Results of Náboj 2019, Seniors, Slovakia


SchoolPoints
1 Gymnázium, Poštová 9, Košice-Staré Mesto, SK
Martin Albert Gbúr (3), Matej Hanus (3), Michal Masrna (3), Martin Melicher (4), Róbert Sabovčík (3)
39
2 Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava, B, SK
Jozef Fülöp (3), Pavol Kollár (4), Michal Molnár (4), Timea Szöllosová (3), Miloš Travěnec (4)
38
3 Gymnázium Jura Hronca, Novohradská 3, Bratislava, A, SK
Dávid Mišiak (4), Pavol Kebis (4), Lucia Krajčoviechová (3), Monika Machalová (4), Michal Mráz (4)
34
4 Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium, Skalická 1, Bratislava, B, SK
Michal Horanský (3), Jakub Hluško (4), Jakub Pravda (3), Jozef Číž (4), Jaroslav Paška (4)
31
5 Gymnázium, Alejová 1, Košice-Juh, SK
Viktória Brezinová (4), Filip Csonka (4), Samuel Krajči (4), Martin Mihálik (4), Martin Števko (4)
31
6 Gymnázium Ľudovíta Štúra, 1. mája 170/2, Trenčín, C, SK
Martin Babača (4), Jakub Janík (4), Róbert Jurčo (4), Peter Mercell (4), Michal Staník (4)
29
7 Gymnázium P. de Coubertin, Nám. SNP 9, Piešťany, SK
Marián Poturnay (4), Nina Benková (4), Matúš Kubla (3), Adam Borčány (3), Matej Moravčík (4)
28
8 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov, B, SK
Michal Lelák (4), Emil Lelák (4), Dávid Pásztor (3), Adam Plavčan (4), Michal Vorobel (2)
27
9 Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, J. G. Tajovského 25, Banská Bystrica, B, SK
Samuel Čavoj (4), Dominik Chrušč (4), Daniel Medveď (4), Ján Priner (4), Marek Špitalský (4)
26
10 Gymnázium Hansa Selyeho s vjm. Komárno, Biskupa Királya 5, Komárno, SK
Anna Erzsébet Markó (4), Vivien Klučka (4), Benedek Bukor (4), Márk Jánosdeák (3), Andrea Pinke (3)
25
11 Gymnázium, Párovská 1, Nitra, A, SK
Ema Barusová (4), Tereza Tódová (4), Matej Hrmo (4), Michaela Marčeková (4), Matúš Zubčák (4)
24
12 Gymnázium Jura Hronca, Novohradská 3, Bratislava, C, SK
Andrej Kovács (3), Jakub Jobus (3), Daniel Holek (3), Katarína Osvaldová (3), Michal Vaňo (3)
24
13 Gymnázium Nové Zámky, M. R. Štefánika 16, Nové Zámky, SK
Aurel Fenyvesi (3), Ákos Kappel (4), Tatiana Ondrejková (3), Peter Rukovanský (4), Norbert Vígh (4)
23
14 Gymnázium, Veľká okružná 22, Žilina, SK
Filip Kučerák (3), Lukáš Málik (3), Dominik Melkovič (4), Adam Struhárňanský (4), Lukáš Šugár (3)
21
15 SŠ katol-Gymnázium sv. CaM, Farská ul. 19, Nitra, SK
Andrej Andrašovič (4), Ondrej Cvičela (4), Dominik Fronc (4), Miroslav Harag (3), Jozef Kováč (4)
21
16 Spojená škola - Gym, Dominika Tatarku 4666/7, Poprad, A, SK
Michal Findra (4), Matej Jakubove (3), Erik Mendroš (3), Samuel Olekšák (4), Milan Wikarski (4)
20
17 Gymnázium, Párovská 1, Nitra, B, SK
Hana Kluvancová (3), Veronika Molnárová (3), Svetlana Rampašeková (3), František Stupka (3), Marek Horňák (4)
20
18 Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava, A, SK
Tatiana Bielaková (3), Martin Koutenský (3), Jitka Muravská (3), Gabriela Šavelová (3), Matej Moško (4)
19
19 Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, J. G. Tajovského 25, Banská Bystrica, A, SK
Veronika Gašparcová (3), Juraj Jánošík (3), Jozef Koleda (3), Jakub Murin (3), Andrej Slovák (3)
19
20 Gymnázium Terézie Vansovej, 17. novembra 6, Stará Ľubovňa, SK
Patrícia Melicherová (4), Dávid Šutor (4), Vincent Orlovský (4), Alexandra Šlosárová (4), René Štefančík (3)
19
21 Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium, Skalická 1, Bratislava, A, SK
Alex Chudíc (3), Martin Starovič (3), Patrik Drozdík (4), Erik Řehulka (3), Tomáš Ganz (3)
18
22 Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Komenského 215, Sučany, B, SK
Romana Čanigová (4), Adéla Dujsíková (4), Eliška Slunečková (4), Jakub Suriak (4), Jana Uhrinová (4)
18
23 Gymnázium sv. Edity Steinovej, Charkovská 1, Košice-Dargov. hrdinov, SK
Erik Virostko (3), Timotej Smoleň (3), Natália Ivanisková (3), Martin Katona (3), Matúš Ferenčuha (4)
18
24 SPŠ elektrotechnická, Plzenská 1, Prešov, SK
Pavol Baran (4), Jonáš Dujava (4), Dominik Knut (4), Ján Paločko (4), Daniel Timko (4)
17
25 Gymnázium, Varšavská cesta 1, Žilina, B, SK
Viliam Holík (4), Filip Chovanec (4), Ľuboš Martinček (4), Daniel Oravec (4), Jasmína Portašiková (4)
17
26 Gymnáz. V. B. Nedožerského, Matice slovenskej 16, Prievidza, A, SK
Simona Barcíková (4), Ondrej Černák (4), Štefánia Glevitzká (4), Róberta Juríková (4), Eduard Žňava (4)
17
27 Gymnázium, Školská 7, Spišská Nová Ves, SK
Eduard Frlička (4), Michal Gurčík (4), Dušan Oberta (3), Branislav Pencák (4), Michal Babík (3)
17
28 Gymnázium Jura Hronca, Novohradská 3, Bratislava, B, SK
Bohdan Jóža (4), Andrej Srnka (4), Alexandra Géciová (3), Mária Ďuračková (4), Adrián Beňo (3)
17
29 Gymnázium Pavla Horova, Masarykova 1, Michalovce, SK
Marek Ihnát (3), Marián Kravec (3), Tomáš Ondo (3), Marcel Polák (3), Radoslav Ivan Romanyszyn (3)
17
30 Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Komenského 215, Sučany, A, SK
Nadiya Balanchuk (2), Marianna Hronská (2), Timea Jakubócyová (2), Miloš Mičík (3), Aneta Griačová (3)
16
31 Gymnázium Leonarda Stöckela, Jiráskova 12, Bardejov, SK
Štefan Evin (3), Dominika Ferková (2), Dorota Porubská (3), Richard Volčko (3), Soňa Šoltésová (3)
16
32 Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého, Palackého 4, Trenčín, SK
Daniel Gavenda (4), Andrea Ješková (4), Magdaléna Lišková (4), Jakub Mertan (4), Štefan Gajdošík (4)
16
33 Gymnázium, Školská 234/8, Považská Bystrica, SK
Filip Bočinec (4), Samuel Kamas (4), Adam Kľučiar (4), Andrej Hanuska (4), Kristína Hanicová (4)
16
34 Gymnázium sv. Moniky, Tarasa Ševčenka 1, Prešov, SK
František Kurimský (4), Šimon Mikolaj (3), Benjamín Novický (3), Katarína Pavlikovská (4), Samuel Repka (4)
16
35 Gymnázium Angely Merici Trnava, Hviezdoslavova 10, Trnava, SK
Samuel Bubán (4), Jozef Koricina (4), Andrej Genčur (3), Eduard Ruisl (4), Sabína Samporová (4)
16
36 Gymnázium Boženy Slančíkovej Timravy, Haličská cesta 9, Lučenec, SK
Hugo Adamove (4), Samuel Fanči (4), Veronika Jeleňová (3), Tomáš Macháček (4), Jakub Štupák (4)
16
37 Gymnázium Jána Chalupku, Štúrova 13, Brezno, A, SK
Daniel Caban (4), Miriam Kánová (4), Gabriel Kňaze (4), Michal Melko (4), Michal Štefaňák (4)
16
38 Gymnázium Antona Bernoláka, Mieru 307/23, Námestovo, B, SK
Matej Graňák (3), Patrik Kecera (3), Peter Kmeť (3), Martin Maslan (3), Tomáš Socha (3)
16
39 Gymnázium Ľudovíta Štúra, 1. mája 170/2, Trenčín, A, SK
Rastislav Budinský (3), Filip Bugoš (3), Katarína Hudcovicová (3), Michal Masaryk (3), Denis Pojezdal (3)
15
40 Gymnázium V. Mihálika Sereď, Kostolná 119/8, Sereď, SK
Alica Ištoková (3), Martin Krivošík (3), Dominik Melicher (4), Adam Straka (4), Lucia Švandová (4)
15
41 Gymnázium, Bilíkova 24, Bratislava, SK
Tomáš Bisták (3), Ivan Böhman (3), Martin Junas (3), Jakub Krištof (3), Dávid Laurovič (3)
15
42 Gymnázium Matky Alexie, Jesenského 4/A, Bratislava, SK
Samuel Vandák (3), Juraj Belohorec (4), Pavol Klein (4), Roman Králik (3), Andrej Nagy (4)
15
43 Gymnázium Antona Bernoláka, Mieru 307/23, Námestovo, A, SK
Michaela Cubinková (3), Andrián Gogoľák (4), Alex Macala (3), Patrícia Vnenčáková (3), Andrej Peňák (4)
14
44 Gymnázium, Senecká 2, Pezinok, C, SK
Ondrej Kubinec (4), Patrik Lukáčik (4), Marián Miklušek (4), Martin Schön (4), Lukáš Šipoš (4)
14
45 Gymnázium, Ul. 1. mája 905, Púchov, A, SK
Anton Janto (4), Lukáš Urban (4), Rúček Peter (4), Ondráško Adam (4), Jurkechová Adriana (4)
14
46 Gymnázium, Varšavská cesta 1, Žilina, A, SK
Ondrej Belan (3), Jakub Bohuš (3), Dávid Cúth (3), Samuel Čepela (3), Štefan Futák (3)
14
47 Gymnázium sv. Tomáša Akvinského, Zbrojničná 3, Košice-Staré Mesto, SK
Juliana Hockicková (3), Dominik Imrich (4), Matej Karas (3), Imrich Homza (3), Michal Varchola (4)
14
48 Spojená škola - Gym, Dominika Tatarku 4666/7, Poprad, B, SK
Dávid Dražil (1), František Galik (4), Karol Grilling (4), Jakub J. J. Urban (1), Samuel Vitko (3)
14
49 Gymnázium Martina Hattalu, Železničiarov 278, Trstená, B, SK
Adrián Kabáč (4), Lukáš Medvecký (4), Marcel Škrabek (4), Igor Smatana (4), Michal Tekeľ (4)
13
50 Gymnázium A. Bernoláka, Lichnerova 69, Senec, SK
Timotej Michalka (4), Adrián Juríček (4), Adam Mathé (4), Pavol Toth Vaňo (4), Marek Žákovic (4)
13
51 Gymnázium, Senecká 2, Pezinok, B, SK
Adam Bereník (4), Michal Bíro (4), Jakub Hajdu (4), Jerguš Kapusta (4), Filip Šajty (4)
13
52 Gymnázium Šurany, Bernolákova 37, Šurany, SK
Tomáš Husár (3), Daniel Kuchar (3), Lucia Mikulcová (3), Matej Šafařík (3), Daniel Záležák (3)
13
53 Gymnázium Michala Miloslava Hodžu, M. M. Hodžu 860/9, Liptovský Mikuláš, SK
Katarína Valová (3), Michal Kubík (3), Pavol Kyčina (2), Martin Popardovský (2), Daniel Rychlý (3)
13
54 Gymnázium, Hlinská 29, Žilina, SK
Tomáš Habrún (3), Damián Labovský (3), Monika Machútová (3), Roman Srnka (3), Alexandra Závadská (4)
12
55 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov, A, SK
Paulína Dujavová (1), Michal Jakubík (2), Nina Mizeráková (2), Emma Pásztorová (2), Alex Popovič (2)
12
56 Spoj. škola de La Salle - Gymnázium školských bratov, Čachtická 14, Bratislava, SK
Lukáš Bohumel (4), Samuel Bohumel (4), Tomáš Polonec (3), Filip Pristáš (3), Tomáš Zaťko (4)
12
57 Športové gymnázium J. Herdu Trnava, Jána Bottu 31, Trnava, SK
Bruno Húževka (4), Marko Huščava (4), Boris Rendek (4), Patrícia Homokyová (4), Tomáš Niedl (3)
12
58 Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce, SK
Michal Klein (3), Adam Mydla (3), Dávid Šponták (3), Marek Kurej (4), Patrícia Basandová (4)
12
59 Gymnázium Viliama Paulinyho Tótha, Malá hora 3, Martin, SK
Matej Červeň (4), Radovan Habarda (4), Michal Miloslav Kevický (4), Michaela Mrníková (4), Jakub Sokolík (4)
12
60 Leaf Academy, Sasinkova 13, Bratislava, A, SK
Klára Tyfová (3), Mouadh Elrabi (3), Hanna Ferdynus (4), Miroslav Macko (3), Filip Mihal (4)
12
61 Gymnázium, Komenského 2/1074, Partizánske, SK
Martin Hošek (3), Michal Skaličan (4), Roman Berešík (4), Martin Pažický (4), Žofia Rohutná (4)
12
62 Gymnázium Janka Jesenského, Radlinského 665/2, Bánovce nad Bebravou, SK
Simon Košina (4), Šimon Ondrejka (4), Boris Pavlásek (3), Karolína Pisoňová (4), Alexandra Ráciková (4)
12
63 Gymnázium Martina Kukučína, Vl. Clementisa 1166/21, Revúca, SK
Dominik Hutka (2), Libor Mladší (4), Natália Poprocká (2), Matúš Škvarla (4), Radovan Tegdeš (3)
11
64 1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, Bratislava, B, SK
Henrich Hegeduš (3), Dominika Martinovičova (3), Linda Melicherčíkova (3), Bruno Petrus (3), Tereza Zuskinová (3)
11
65 Gymnázium, Ul. 1. mája 905, Púchov, B, SK
Radoslav Bajza (3), Jakub Hidvégi (2), Miroslav Kubica (3), Samuel Toman (3), Katarína Mikulová (2)
11
66 Gymnázium Martina Hattalu, Železničiarov 278, Trstená, A, SK
Patrícia Frančeková (3), Simona Gažovičová (3), Anežka Pajunková (3), Martina Pišútová (3), Soňa Šikyňová (3)
11
67 Gymnázium, Varšavská cesta 1, Žilina, C, SK
Martin Čutka (3), Jakub Uhlárik (3), Marián Modranský (4), Andrej Ondák (4), Michal Šlesár (4)
11
68 Gymnázium, Kukučínova 4239/1, Poprad, SK
Róbert Pomietlo (3), Jakub Pavličko (3), Matej Slivka (3), Karolína Juráčková (3), Michal Hruška (3)
11
69 Gymnázium Nitra, Golianova 68, Nitra, SK
Marianna Zimmernannová (4), Marián Zimmernann (4), Matúš Vráblik (4), Jakub Hujavý (4), Martin Žembery (4)
11
70 Gymnáz. V. B. Nedožerského, Matice slovenskej 16, Prievidza, B, SK
Marek Michalovič (2), Ivan Pastierik (3), Patrik Prístupný (3), Adam Mjartan (1), Lukáš Vavrinec (4)
11
71 Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Komenského 215, Sučany, C, SK
Aneta Kralčáková (4), Dáša Novysedláková (4), Timea Sňahničanová (4), Paulína Tomagová (4), Matej Koprda (4)
11
72 Stredná priemyselná škola, Obrancov mieru 343/1, Dubnica nad Váhom, A, SK
Richard Jandušík (4), Dominik Klement (4), Šimon Kondrk (4), Patrik Rezák (4), Matej Vrábel (4)
10
73 Gymnázium, Lorencova 46, Krompachy, SK
Matej Bukšár (3), Boris Gmuca (4), Jaroslav Melega (2), Bianka Matisová (3), Samuel Števčík (3)
10
74 Gymnázium Ľudovíta Štúra, 1. mája 170/2, Trenčín, B, SK
Patrik Begáň (4), Tadeáš Fabuš (4), Martin Kudla (4), Eunika Peričková (4), Kristína Rybárová (2)
10
75 Gymnázium bl. Pavla Petra Gojdiča, Bernolákova 21, Prešov, SK
Lucia Iľkovičová (3), Matej Papcun (4), Dominika Purdešová (4), Adriána Kecerová (1), Samuel Hreha (2)
10
76 Gymnázium Ivana Horvátha, Ivana Horvátha 14, Bratislava, SK
Alžbeta Kazičková (4), Patrik Lackovič (3), Karin Šeboková (3), Marek Vavrovič (4), Patrik Walter (3)
10
77 Gymnázium bilingválne, Tomáša Ružičku 3, Žilina, B, SK
Samuel Jančo (4), Martina Remišová (4), Elena Valašíková (4), Petra Kasmanová (4)
9
78 Gymnázium Štefana Moysesa, Školská 13, Moldava nad Bodvou, SK
Dalibor Danko (3), Simona Herichová (3), Anna Rikková (3), Vanessa Kováčová (4), František Sciranka (4)
9
79 Gymnázium M. R. Štefánika Šamorín, Slnečná 2, Šamorín, SK
Barbara Betušová (3), Maximilián Čepček (3), Katarína Káčer (3), Samuel Oláš (3), Katalin Koromházová (3)
9
80 Gymnázium Františka Švantnera, Bernolákova 9, Nová Baňa, SK
Andrej Bača (4), Richard Káčer (4), Timea Plachyová (4), Matej Mištík (4), Lucián Šušoliak (3)
9
81 Gymnázium, Šrobárova 1, Košice-Staré Mesto, SK
Jakub Fedor (3), Klára Hirmanová (1), Denis Kollár (4), Alžbeta Strompová (4), Matúš Toth (4)
8
82 SŠ SPŠE S. A. Jedlika NZ, Komárňanská 28, Nové Zámky, SK
Matúš Bolemant (3), Ľubomír Szabo (4), Maroš Sztolarik (4), Martin Takács (4), András Zemes (4)
8
83 SPŠ elektrotechnická, K. Adlera 5, Bratislava, SK
Martin Sukdolák (3), Samuel Švarc (2), Tomáš Tóth (3), Jakub Pavlík (3), Viktor Bázlik (3)
8
84 Gymnázium, Senecká 2, Pezinok, A, SK
Jakub Rabčan (3), Lukáš Kostrian (3), Dávid Janto (3), Dominic Ditri (3), Ivan Gádoši (3)
8
85 Gymnázium Antona Bernoláka, Mieru 307/23, Námestovo, C, SK
Timotej Bandík (2), Alžbeta Bandíková (3), Barbora Bandíková (2), Lucia Murínová (3), Adam Úradník (3)
8
86 Spoj. šk. - Gym. sv. Jozefa, Klčové 87, Nové Mesto nad Váhom, SK
Michal Pisca (4), Matej Pavlech (4), Janka Mária Mrázová (4), Mário Hanic (4), Hana Lajčoková (3)
8
87 Spoj. š. gym. sv. F. z Assisi, Karloveská 32, Bratislava, SK
Adam Jašica (3), Samuel Sirota (3), Juraj Valluš (3), Juraj Zeman (3), Patrik Solár (3)
8
88 Gymnázium Andreja Sládkoviča, J. A. Komenského 18, Banská Bystrica, SK
Patrik Hlinka (3), Norbert Hraško (3), Matej Pružina (3), Ján Matyó (3), Nina Hudecová (3)
8
89 Gymnázium Jána Chalupku, Štúrova 13, Brezno, B, SK
Peter Belko (3), Lucia Bušniaková (3), Šimon Petro (3), Ján Laurinc (3), Peter Sojka (3)
7
90 SPŠ J. Murgaša, Hurbanova 6, Banská Bystrica, A, SK
Marek Dančo (4), Bohuslav Ježík (4), Oskar Kaufman (4), Michal Klimo (4), Miroslav Lauko (4)
7
91 SPŠ J. Murgaša, Hurbanova 6, Banská Bystrica, C, SK
Matúš Majer (4), František Fúdor (4), Adam Hudec (4), Alex Bažo (4), Martin Križan (4)
7
92 Gymnázium Šahy, Mládežnícka 22, Šahy, B, SK
Ricardo Bolemant (4), Lukács Zoltán (3), Tomáš Šomlo (3), Benjamín Zvara (4)
7
93 Gymnázium Juraja Fándlyho Šaľa, Školská 3, Šaľa, SK
Kristína Ivánová (3), Zoltán Szabó (3), Richard Szarka (3), Peter Tóth (3), Veronika Vnuková (3)
7
94 SPŠ stavebná a geodetická, Drieňová 35, Bratislava-Ružinov, A, SK
Barbora Chovančíková (2), Silvia Chromá (3), Andrej Krajčík (2), Alexander Rigó (2), Marek Šteliar (1)
7
95 Stredná priemyselná škola, Obrancov mieru 343/1, Dubnica nad Váhom, B, SK
Richard Bagín (3), Samuel Bielik (3), Dušan Sýkora (2), Peter Vacho (2), Eliška Valachová (2)
7
96 Gymnázium a Osemročné gymnázium, Trebišovská 12, Košice-Západ, SK
Michal Jarčuška (3), Denis Šimko (3), Adam Sova (3), Simona Tomášová (3), Natália Ilčinová (3)
7
97 Športové gymnázium, Trieda SNP 54, Banská Bystrica, SK
Karolína Čierna (3), Romana Longauerová (3), Eduard Štefan Mlynárik (3), Dominika Švarcbacherová (3), Beáta Vaneková (3)
7
98 SPŠ J. Murgaša, Hurbanova 6, Banská Bystrica, B, SK
Matej Blaho (3), Jakub Janek (3), Peter Kollár (3), Michal Tarič (3), Martin Ťažký (3)
7
99 Gymnázium Jána Papánka, Vazovova 6, Bratislava, SK
Peter Rodziňák (3), Michal Zákopčaník (3), Zuzana Grancová (4), Adela Hanzalíková (3)
6
100 Obchodná akadémia, Nábrežie K. Petroviča 1571, Liptovský Mikuláš, SK
Natália Antolová (3), Timea Chovanová (3), Veronika Lietavcová (3), Romana Porubänová (3), Lukáš Salak (4)
6
101 Gymnázium Alberta Einsteina, Einsteinova 35, Bratislava-Petržalka, B, SK
Marek Filka (3), Roman Rumiantsev (3), Táňa Šišmišová (3), Mária Uhráková (3), Peter Sládek (3)
6
102 Gymnázium bilingválne, Tomáša Ružičku 3, Žilina, A, SK
Lenka Decká (4), Timotej Dostálek (4), Michaela Gažová (4), Lujza Klocháňová (4), Timea Michalcová (4)
6
103 Súkromné gymnázium FUTURUM, Kožušnícka 71/2, Trenčín, SK
Michaela Baranková (4), Lucia Kobzová (4), Adam Kuric (4), Michal Polonec (4)
6
104 Gymnázium, Metodova 2, Bratislava-Ružinov, SK
Anna Budinská (3), Sabina Dúbravová (3), Jana Korinková (3), Karolína Šabová (3), Viktor Vrabec (3)
6
105 SPŠ stavebná a geodetická, Drieňová 35, Bratislava-Ružinov, B, SK
Lucia Gaburová (3), David Hrica (3), Martin Jajcaj (3), Samuel Neurath (2)
6
106 Gymnázium Alberta Einsteina, Einsteinova 35, Bratislava-Petržalka, A, SK
Juraj Habdák (3), Radoslav Kodaj (3), Karin Kozlová (3), Lukáš Šprto (3)
6
107 1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, Bratislava, A, SK
Timotej Džugas (3), Tomáš Plančák (3), Adam Novorolník (3), Denis Jurčenko (3), Adam Nikodým (3)
5
108 Gymnázium, Kpt. Nálepku 6, Sobrance, SK
Daniela Ďačková (2), Martin Poľakovský (2), Alexandra Hricová (4), Juraj Ontolčík (3), Alexandra Vrančíková (3)
4
109 Gymnázium Šahy, Mládežnícka 22, Šahy, A, SK
Bettina-Rebeka Batta (3), Žofia Gulyásová (3), Heba Ismail (3), Kamilla Pásztorová (3), Veronika Žirková (3)
4
110 SPŠE Piešťany, Brezová 2, Piešťany, SK
Matej Babic (4), Dominik Dvorský (4), Martin Matějka (4), Timotej Hruška (4), Nicolas Pomahač (4)
3
111 Leaf Academy, Sasinkova 13, Bratislava, B, SK
Klára Tyfová (3), Mouadh Elrabi (3), Hanna Ferdynus (4), Miroslav Macko (3), Filip Mihal (4)
0
111 Gymnázium A. H. Škultétyho, Školská 21, Veľký Krtíš, SK
Denis Koštial (4), Martin Balla (4), Lenka Lupová (4), Marek Kanát (4), Šimon Krupa (4)
0