Правила

Завантажити правила pdf


1. Участь

Náboj - командне змагання для школярів старших класів. Команди складаються з 4-5 чоловік. Члени однієї команди повинні бути з однієї школи. Змагання проводиться в двох лігах: Юніори та Сеньйори . У командах ліги Юніори всі учасники повинні бути не старші 9-ого класу, в командах ліги Сеньйори допустимі учасники будь-якого віку.

2. Запис

Школи можуть зареєструватися для участі на сайті змагання до закінчення реєстрації або до тих пір, поки не закінчаться місця (якщо це станеться раніше). Всю необхідну інформацію про дати, кількості вже зареєстрованих команд і максимально можливу кількість команд можна знайти на сайті змагання. Віддалена участь не дозволяється. Реєстрація проходить у два раунди. У першому раунді кожна школа може заявити будь-яку кількість команд, але в кожної лізі резервується місце тільки для однієї команди (якщо залишаються вільні місця), інші команди записуються в список очікування. Під час другого раунду, який починається за два тижні до змагання, резервуються місця для другої і третьої команд (якщо залишаються вільні місця). Реєстрація закривається за тиждень до змагання. Якщо на цей момент ще залишаються вільні місця, то наступні команди зі списку очікування також допускаються до участі. Для команд, що зайняли три призові місця в національному рейтингу за минулий рік, діє виняток: в першому раунді реєстрації резервуються місця для двох заявлених команд.

3. Wild-карти

Кожне місто, яке проводить змагання, може видати так звану Wild-карту. Школа, яка отримує Wild-карту, може зарезервувати місця для двох команд в першому раунді реєстрації. Список шкіл, які отримують Wild-карту в цьому році, буде опублікований на сайті до початку реєстрації.

4. Початок змагання

Учасники повинні прибути на місце проведення вчасно і слідувати інструкціям організаторів. Перед початком змагання кожна команда отримує закритий конверт з умовами перших шести завдань. Конверт можна відкрити лише після згоди організаторів – з цього моменту починається відлік часу.

5. Розв'язання задач

Учасники можуть займатися вирішенням будь-якої з шести задач, які є у них на руках; відповіддю зазвчиай є число. Коли команда готова надати відповідь, один її член вирушає в пункт перевірки і показує відповідь, записаний на бланку задачі. Якщо відповідь правильна, Перевіряючий залишає відповідну позначку. Число підходів з однією задачою не обмежена, однак після третьої невдалої спроби Перевіряючий має право запросити повний розв'язок.

6. Перевіряючі та Заміна Задач

У пункті перевірки знаходяться кілька Перевіряючих, кожен з яких відповідає тільки за певну задачу; деталі будуть пояснені перед початком змагання. Якщо до одного Перевіряючого одночасно хочуть потрапити кілька людей, він перевіряє їх відповіді в порядку прибуття. Якщо відповідь правильна, то бланк задачі з відповідною позначкою повинен бути віднесений до столу Заміни Завдання. В обмін на цей бланк команда отримує нову задачу. Процес повторюється до тих пір, поки не закінчиться час або не закінчаться задачі. Кількість задач буде оголошено перед початком змагання.

7. Закінчення змагання

Змагання триває дві години. Після закінчення цього часу нові учасники не можуть вставати в черзі до Перевіряючих. Учасники, що вже стоять в черзі, можуть подати свою відповідь. Здані після кінця часу задачі матимуть відповідну позначку.

8. Переможець

У кожній лізі виграє команда, яка вирішила найбільшу кількість задач. Якщо таких команд кілька, то виграє команда, яка вирішила задачу з найбільшим порядковим номером. Якщо таких команд також кілька, то враховується другий за величиною найбільший номер задачі, і т.д. Якщо номери вирішених задач у команд збігаються, враховується час здачі останньої задачі. Якщо воно також збігається, враховується час здачі передостанньої задачі, і т.д. Той же метод застосовується в підрахунку національного і міжнародного рейтингів.

9. Чим можна користуватися

Дозволені до використання звичайні друкарські предмети. Заборонено використання будь-яких електронних пристроїв (калькулятори, ноутбук і т.д.), мобільних телефонів і інших пристроїв з виходом в інтернет, будь-якої літератури або заготовлених заздалегідь матеріалів. Вирішувати завдання разом можуть тільки члени однієї команди.

10. Статут правил

Перераховані правила обов'язкові для всіх команд, що беруть участь, незалежно від місця проведення змагання. Під час реєстрації кожна команда погоджується з виконанням цих правил. Недотримання правил може призвести до дискваліфікації команди.

Дати


 • Початок реєстрації
  22 березня 2021 (12:00)
 • Другий тур реєстрації
  5 квітня 2021
 • Закінчення реєстрації
  20 квітня 2021
 • День проведення змагання
  23 квітня 2021
 

Як зареєструватися


Для реєстрації заповніть, будь ласка, форму реєстрації.

  Список зареєстрованих команд…