List of registered teams
We are extremely sorry to inform you that the Náboj competition will not take place this Friday 13th March 2020 due to the COVID-19 outbreak. Local governments in the participating countries are likely to impose further restrictive measures in more and more areas within today and tomorrow. The international team has, therefore, made the decision to postpone the competition indefinitely.

The new date of the competition is likely to be in the autumn (i.e. next academic year), we will let you know once it is selected. If you have any questions, please contact us via the email address info-gb@math.naboj.org.
Austria | Belarus | Switzerland | Czech Republic | Germany | United Kingdom | Hungary | Poland | Romania | Russia | Slovakia | Ukraine

Opava — Seniors

40 registered teams
Gymnázium, Ostrava - Hrabůvka, Fr. Hajdy 34 Matěj Matoška (3), Štěpán Vašek (3), Vít Mazurek (4), Vojtěch Polák (3)
Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, Praskova 8 Samuel Antoš (3), Lukáš Korzonek (3), Petr Krautwurst (3), Denis Kurka (4), Marek Schwan (3)
Gymnázium, Ostrava - Zábřeh, Volgogradská 6a Zdeněk Legerský (3), Hynek Dráždil (4), Lucie Kunčarová (4), Josef Knápek (2), Radomír Mielec (2)
Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba, Čs. exilu 669 Vojtěch David (3), Pavel Junker (3), Vojtěch Kuchař (3), Vojtěch Mohelník (3), Ondřej Szymik (3)
Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, Frýdecká 689/30 Adam Burkuš (3), Filip Gabriel (3), Ondřej Gajda (3), Anna Morawiecová (3), Kristýna Prokopová (4)
Mendelovo gymnázium, Opava, Komenského 5
Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba, Čs. exilu 669 Jan Lukovský (3), Ondřej Polášek (3), Ondřej Rotter (3), Marek Večeřa (3)
Gymnázium Františka Palackého, Valašské Meziříčí, Husova 146 Soňa Curylová (4), Tomáš Kurtin (4), Adéla Petřeková (4), Anna Tvrdá (4), Martin Vozák (4)
Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek, ČSA 517 Ondřej Havelka (4), Jonáš Jarolím (4), Michal Stolař (4), Viktor Vařeka (4), Adam Vavrečka (4)
Mendelovo gymnázium, Opava, Komenského 5 Karel Chwistek (3), Vojtěch Krobot (3), Vít Šimeček (4), Jan Stoklasa (4), Kateřina Válková (3)
Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek, ČSA 517 Matyáš Fusek (3), Jan Hlisnikovský (3), Lucie Maslowská (3), Bára Spilková (3), Kryštof Mec (3)
Gymnázium, Třinec, Komenského 713 Ondřej Hložek (3), Adam Gabrys (3), Karolína Czepczorová (3), Jakub Twardzik (4)
Gymnázium, Třinec, Komenského 713 Viola Ferfecká (4), Eva Kajzarová (4), Tomáš Laba (4), Jakub Lasota (4), Alexandr Šimon (4)
Purkyňovo gymnázium, Strážnice, Masarykova 379 Petr Tomšej (3), Michal Kuchařík (3), Lukáš Karas (3), Martin Šebesta (3), Robert Chytil (3)
Gymnázium BMA, s. r. o., Frýdlant nad Ostravicí, Dvořákova 1269 Pavel Bína (4), Karolína Franková (3), Magdalena Sabelová (3), Jiří Skalická (3), Albert Trubač (4)
Matiční gymnázium, Ostrava, Dr. Šmerala 25 Nikola Macháčová (4), Jan Schmidt (4), Adam Halásek (4), Tomáš Oborný (4), Patrik Trefil (4)
Matiční gymnázium, Ostrava, Dr. Šmerala 25 Josef Pernica (4), Martin Slischka (4), Josef Müller (2), Barbora Suchánková (2), Kateřina Frnková (2)
Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka 1260 Kryštof Klásek (3), Filip Krpec (3), David Leňko (3), Jakub Švrček (3), Dalibor Morys (3)
Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka 1260 Radka Gistingerová (4), Petra Thérová (4), Martin Zmitko (4), Vendula Štěrbová (4), Klára Maňáková (4)
Gymnázium a SOŠZE Vyškov, Vyškov, Komenského 16/5 Pavel František Oujeský (3), Karel Srna (3), Ondřej Pospíšil (3), Mohammed Ahmed (3)
Gymnázium, Karviná - Nové Město, Mírová 1442 Jakub Charvot (3), Adam Gabzdyl (3), Sofia Michailidu (4), Denis Ston (3), Jiří Szotkowski (3)
Gymnázium M. Koperníka, Bílovec, 17. listopadu 526 Marta Čermáková (2), Max Dresler (4), Zuzana Janovská (3), Matyáš Khýr (3), Lukáš Ott (2)
Gymnázium, Rýmařov, Sokolovská 34 Ruben Karapetyan (4), Lukáš Veigl (4), Tereza Krejčí (4), Ivo Schwarz (3), Ngan Hoang Vu Hai (1)
Gymnázium, Havířov-Podlesí, Studentská 11 Ondřej Kaštovský (4), Ondřej Kohut (4), Zdeněk Tomis (3), Daniel Němčík (4)
Mendelovo gymnázium, Opava, Komenského 5 Michael Ceplý (4), Vít Šimeček (4), Jana Hromadová (4)
Gymnázium Hladnov a JŠ s právem SJZ, Ostrava - Slezská Ostrava, Hladnovská 35 Gabriela Baranová (4), Dominik Hasala (4), Filip Kaštovský (3), Tereza Kocurová (4), Daniel Reeves (4)
Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, p.o., Frenštát pod Radhoštěm, Křižíkova 1258 Lukáš Kučera (3), Jan Kuča (3), Zdeněk Kundrát (3), Jakub Mlčoušek (3), Patrik Šmahlík (3)
Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, p.o., Frenštát pod Radhoštěm, Křižíkova 1258 Tereza Kohutová (2), David Hopp (2), Adéla Krpcová (2), Karolína Šáchová (2), Václav Šmahlík (3)
Gymnázium, Brno, třída Kapitána Jaroše 14 Vojtěch Turland (4), Viktor Materna (4), Václav Zvoníček (4), Vojtěch Richard Krejsa (4), Kryštof Zamazal (4)
Biskupské gymnázium v Ostravě, Ostrava - Poruba, Karla Pokorného 1284 Jan Holáň (4), Anna Jurišicová (4), Štěpán Chrástecký (4), Timon Duda (4), Jan Klimek (4)
Biskupské gymnázium v Ostravě, Ostrava - Poruba, Karla Pokorného 1284 Tereza Bernatová (2), Barbora Brodová (4), František Holáň (2), Terezie Jurišicová (2), Anežka Klézlová (3)
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava - Poruba, M. Majerové 1691 Veronika Trčková (3), Filip Slavík (3), Barbora Říhová (3), David Baďura (3), Tomáš Kolibáč (3)
Gymnázium, Šumperk, Masarykovo náměstí 8 Martin Kadlec (3), Eliška Mostecká (3), Martin Vavřík (4), Jana Večerková (4)
Střední škola elektrotechnická, Lipník nad Bečvou, Tyršova 781 Vojtěch Krejčiřík (3), Jan Stoklásek (3), Jan Samiec (3), Jiří Lukáš (3), Tobiáš Cvrček  (3)
Gymnázium a Jazyková škola s právem SJZ, Zlín, náměstí T. G. Masaryka 2734-9
Gymnázium Jana Pivečky, Slavičín, Školní 822 Jan Červeňan (3), Amálie Maryášová (3), Jindřich Maňas (4), David Hrbáček (4)
Masarykovo gymnázium, Příbor, Jičínská 528
Slezské gymnázium, Opava, Zámecký okruh 848 Benjamin Svrček (3), Adam Hanek (4), Klára Vašíčková (3), Sára Hasíková (4), Dominik Bednář (3)
Gymnázium, Havířov - Město, Komenského 2 Robert Gemrot (3), Martin Svoboda (4), Radim Valach (4), Matěj Malysa (3), Marek Szymutko (4)
Gymnázium Ladislava Jaroše, Holešov, Palackého 524 Otakar Bucek (3), Jan Kolář (3), Lukáš Omasta (4), Michael Ševčík (3), David Sklenář (3)

Praha — Seniors

100 registered teams
Gymnázium, Brno, třída Kapitána Jaroše 14 Jiří Kalvoda (3), Václav Janáček (3), Klára Pernicová (3), Klára Dvořáčková (3), Martin Richter (3)
Gymnázium, Kolín III, Žižkova 162 Petr Čech (4), Klára Hloušková (4), Jan Kotyk (3), Lukáš Mareš (4), Kateřina Vokálová (4)
PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s., Praha 8 - Libeň, Lindnerova 3 Matěj Krátký (4), Anna Musilová (4), Jiří Pátek (3), Petr Khartskhaev (3), Vojtěch Gaďurek (3)
SPŠ sdělovací techniky, Praha 1, Panská 3
Akademické gymnázium, Praha 1 - Nové Město, Štěpánská 22 Vít Břichňáč (4), Diana Bergerová (3), Jakub Kafka (3), Tomáš Preisler (3), Aleš Heran (3)
Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 Jakub Ambroz (4), Matouš Vondrášek (4), Vojtěch Bauer (3), Martin Putzer (4), Jonáš Havelka (4)
Střední škola knižní kultury, o. p. s., Praha 3, Perunova 6 Alexandra Viktorie Jurisová (3), Jakub Mazel (3), Tadeáš Novák (3), Kristýna Pašková (4), Vojtěch Štochl (2)
Gymnázium, Praha 10 - Strašnice, Voděradská 2 Veronika Jarrahová (4), Jan Provazník (4), Tomáš Reichl (4), Daniel Skopec (4), Ondřej Pokorný (4)
Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor, Nám. Frant. Křižíka 860 Martin Barták (4), Michael Hemza (4), Pavla Mašková (4), Anna Svobodová (4), Martin Šedivý (4)
Gymnázium, Jablonec nad Nisou, U Balvanu 16 Jan Jeřábek (4), Kristýna Munzarová (3), Kateřina Podlipná (3), Jaroslav Juna (3), Veronika Solfronková (3)
Gymnázium a Obchodní akademie, Pelhřimov, Jirsíkova 244 Marek Bedřich (4), Ivana Kapounová (4), Jakub Malínek (4), Vít Koutenský (3), Samuel Nadrchal (4)
Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, Stavbařů 5 Ngoc Hung Hoang (4), Hung Do (4), Klára Veselá (4), Natálie Kutheilová (3), Marek Broul (3)
Střední průmyslová škola, Mladá Boleslav, Havlíčkova 456 Filip Glenda (4), Radek Husák (4), Alena Nováková (4), Jan Houda (3), Martin Zazvonil (4)
Gymnázium Josefa Jungmanna, Litoměřice, Svojsíkova 1 Marek Bukvaj (4), Martin Kavan (4), Jan Doskočil (3), Vít Nademlejnský (4), Pavel Lípa (3)
Gymnázium, Písek, Komenského 89 David Král (4), Jan Jevčák (3), Michal Kupec (4), Marek Novák (3), Dominik Oškera (3)
Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23 Adam Blažek (3), Martin Hubata (4), Eliška Pirnosová (3), Ondřej Sladký (3), Tereza Tocháčková (3)
Gymnázium, Praha 2, Botičská 1 Marek Brousil (3), Kryštof Hamouz (3), Adam Izák Pospíšil (3), Vojtěch Cuhra (4), František Krakl (4)
Gymnázium, Brno - Řečkovice, Terezy Novákové 2 Jonáš Konečný (2), Kateřina Matulová (3), Sendlerová Nela (2), Radek Slavíček (3), David Šponer (2)
Gymnázium, Žatec, Studentská 1075 Štěpán Henrych (4), Martin Steinbach (3), Jan Tóth (3), Pavel Truong (4), Barbora Strasserová (4)
Mensa gymnázium, o. p. s., Praha 6 - Řepy, Španielova 1111 Samuel Brož (4), Petr Dedek (4), Filippo Passeri (4), Jiří Kuthan (3), Martin Sedmera (3)
Dvořákovo gymnázium a SOŠ ekonomická, Kralupy nad Vltavou, Dvořákovo náměstí 800 Jan Čížek (2), Daniel Dürrhammer (2), Vojtěch Hlavatý (2), Matěj Kratochvíl (2), Michal Novák (2)
Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice – střední škola a vyšší odborná škola, příspěvková organizace, Hořice, Riegrova 1403 Kateřina Moravcová (4), Tomáš Trejtnar (3), Matěj Holubička (4), Matyáš Vrbata (4), Tereza Němcová (4)
Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 Michal Straka (4), Josef Lát (4), David Grundfest (4), Vladimír Hořký (4), Julie Přerovská (4)
Gymnázium, Lanškroun, nám. Jana Marka Marků 113 Vladimír Říha (2), Filip Gregora (3), Matěj Kupsa (3), Michaela Šilarová (3), Radim Stejskal (4)
Gymnázium, Český Krumlov, Chvalšinská 112 Tomáš Duspiva (4), Matyáš Maleček (3), Petr Pomije (3), Filip Štěpánek (3), Vojtěch Pils (3)
Gymnázium, Praha 9, Litoměřická 726 Vojtěch Zeller (3), Ondřej Veselý (3), Filip Šotola (3), Tomáš Burian (3), Denisa Baraníková (3)
Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec 11, Partyzánská 530 Jakub Strašlipka (4), Ondřej Chwiedziuk (3), Kryštof Havlík (3), Jaroslav Hořák (4), Markéta Pavlíková (4)
Gymnázium Christiana Dopplera, Praha 5 - Malá Strana, Zborovská 45 Eliška Vítková (4), Jan Hřebec (4), Adéla Karolína Žáčková (3), Ondřej Kunc (3), Klára Grinerová (3)
Gymnázium, Brno, Vídeňská 47 Eduard Chyba (3), Daniel Geržičák (3), Ondřej Kampas (1), Matúš Miškuf (3), Matěj Pekár (3)
Gymnázium Bohumila Hrabala, Nymburk, Komenského 779 Jan Doskočil (3), Gabriela Hladká (3), Jana Horová (3), Václav Novotný (4), Ondřej Žežule (3)
Gymnázium, Praha 8, Ústavní 400 Vít Zemánek (3), Tereza Weberová (3), Eva Soukupová (3), Petr Kalina (3), Robert Kapica (3)
Gymnázium, Teplice, Čs. dobrovolců 11 Karolína Králová (3), Dalibor Krunt (3), Barbora Lacinová (3), Daniel Vitner (3), Denisa Vitnerová (3)
Gymnázium Fr. M. Pelcla, Rychnov nad Kněžnou, Hrdinů odboje 36
Gymnázium Cheb, Cheb, Nerudova 7 Thach Thao Hoang (3), Adam Capulič (3), Vojtěch Kantor (3), Marek Novák (3)
Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 Anna KNESELOVÁ (4), Tomáš ROSENBAUM (4), Vojtěch TILHON (4), Tomáš TUČEK (4), Ondřej ZVĚŘINA (4)
Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha 4 - Michle, Ohradní 55 Natálie Klaudie Koscelanská (4), Čeněk David (4), Tomáš Mašek (4), Ondřej Kujal (3), Jan Včeliš (3)
Gymnázium Jana Nerudy, Praha 1 - Malá Strana, Hellichova 3 Šimon Taněv (3), Matyáš Valigura (3), Martin Vidmar (3), The-Ky Pham (4), Michal Vančura (4)
Gymnázium, Kladno, nám. Edvarda Beneše 1573 Richard Rubáš (3), Matěj Mezera (3), Václav Kohout (4), Michal Nekvinda (4), Máša Pelikánová (4)
SPŠ elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině 320 Erik Zeiner (4), Viktor Trubchanin (4), Matěj Nejedlý (4), Kamil Houdek (3), František Špaček (3)
Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠZ, Vsetín, Tyršova 1069
Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000 Filip Fryš (4), Matěj Koudelka (3), Aleš Melzer (4), Jan Pacák (3), Karolína Radová (4)
SŠ informatiky a finančních služeb, Plzeň, Klatovská 200 G Martin Dzur (4), Michal Klečka (3), Jiří Řežáb (3), Dominik Vladař (3), David Zábranský (3)
Všeobecné a sportovní gymnázium, Vimperk, Pivovarská 69 Petra Hrubá (4), Kateřina Štefaníková (4), Jaroslav Vondráček (4), Marie Korandová (3), Jan Heřta (3)
Gymnázium, České Budějovice, Česká 64 Fabián Bílý (3), Tomáš Novotný (3), Marek Vácha (3), Martin Dočekal (4), Petra Slepičková (4)
Gymnázium, Příbram VII, Legionářů 402 Jakub Dřevo (3), Štěpán Janoušek (3), Adam Karas (3), Michal Pech (3), Zbyněk Peták (3)
Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 Anh Le Nhat (4), Marek Bareš (4), Šimon Kadeřábek (4), Adam Štěpánek (4), Vladimír Záruba (4)
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 Dominik Banko (4), Sára Dobiášová (3), Barbora Janebová (4), Matěj Mrázek (4), Šimon Růžička (3)
Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav, Palackého 211 Svoboda Jan (3), Rutterle Jan (3), Malý Jiří (3), Pech Martin (3), Pavlíček Štěpán (3)
Gymnázium, Prachatice, Zlatá stezka 137 Kateřina Karbusová (4), Jan Miesbauer (4), Vít Neužil (4), Martin Bican (4), David Zeman (4)
Biskupské gymnázium, Hradec Králové, Orlické nábřeží 356/1 Vojtěch Bláha (4), Ondřej Metelka (4), Dominik Belza (3), Tomáš Pokorný (3)
Rakouské gymnázium v Praze o. p. s., Praha 4, Na Cikorce 2166/2b Tomáš PLESNÍK (3), Magdalena HANÁČKOVÁ (3), Alexander HEPNER (3), Lukáš JOHANIS (3), Andrey SOKOLOV (3)
Gymnázium J. G. Jarkovského, Praha 1, Truhlářská 22 Vladyslav Babych (3), Petr Budai (3), Tomáš Kvasnička (3), Zuzana Gráfová (3), Petr Kudrnovský (3)
Střední průmyslová škola a VOŠ, Písek, Karla Čapka 402
Gymnázium, Uherské Hradiště, Velehradská třída 218 Jan Nekarda (4), Albert Zejda (4), Hana Moravčíková (3), Sára Hrdinová (3), Dalibor Kalina (3)
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1 Jan Novák (4), Jan Novák (4), Jan Novák (4), Jan Novák (4), Jan Novák (4)
1. české gymnázium v Karlových Varech, Karlovy Vary - Drahovice, Národní 25 Nora Prokešová (4), Johanka Sadílková (4), Jan Šimek (4), Tomáš Janeček (4), Ondřej Wohlrab (4)
Gymnázium a SOŠ ekonomická, Sedlčany, Nádražní 90 Jakub Benetin (4), Matěj Machovský (4)
Gymnázium, Benešov, Husova 470 Petr Herold (3), Kryštof Volf (3), Matěj Douša (3), Jan Tretera (3), Vojtěch Kos (3)
Gymnázium a obchodní akademie Mar. Lázně, Mariánské Lázně, Ruská 355 Jan Havíř (4), Stanislav Knaizl (4), Albert Novák (4), Michal Volčík (3), Zdeněk Pešek (4)
Gymnázium, Třeboň, Na Sadech 308 Jiří Čapek (4), Tomáš Macho (4), Oldřich Kučera (4), Jana Kučerová (4), Kateřina Kněžínková (4)
Gymnázium J. Heyrovského, Praha 5, Mezi Školami 2475 Marika-Julie Gregorová (3), Alexandra Gylden (3), Richard Lego (4), Katka Morovicsová (3), Tomáš Veselý (3)
Gymnázium, Mnichovo Hradiště, Studentská 896 Josefina Bláhová (3), Eliška Cibulková (3), Anežka Najmanová (3), Eliška Neumannová (3), Lucie Tvrzníková (3)
Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083 Ondřej Štorek (3), Štěpán Hortlík (3), Josef Bálek (3), Alan Matějka (3)
Gymnázium Jihlava, Jihlava, Jana Masaryka 1 Petr Čech (4), Ondřej Med (4), Martin Schmied (4), Lukáš Weselý (4), Matěj Fejt (4)
Gymnázium, Olomouc - Hejčín, Tomkova 45 Kristýna Harvanová (3), Tomáš Pippal (4), Tomáš Turek (4)
Gymnázium Luďka Pika, Plzeň, Opavská 21 Marek Hanzl (3), Michal Lindner (3), Jiří Sloup (4), Dominika Soukupová (4), Martin Šůla (4)
Gymnázium Opatov, Praha 4, Konstantinova 1500 David Krameš (4), Filip Černý (4), Anita Baudyšová (4), Jakub Šurovský (4), Ondřej Petrach (3)
Křesťanské gymnázium, Praha 10 - Hostivař, Kozinova 1000 Antonín Beńa (4), Dominik Bernard (3), Jan Heřmánek (3), Kateřina Sixtová (4), Jan Slezák (4)
Střední průmyslová škola Ostrov, Ostrov, Klínovecká 1197 Kristýna Umlaufová (3), Šimon Charvát (3), Richard Kokštein (4), David Buchtel (3), Jan Šavel (3)
Gymnázium Sokolov, Sokolov, Husitská 2053 Anna Benešová (4), Nikol Dvořáková (4), Eva Králová (4), Nikol Oravová (4), Jakub Rustler (4)
Gymnázium, Trhové Sviny, Školní 995 Vojtěch Švarc (3), Magdalena Maňásková (3), Jan Adam (3), Kristýna Šedivá (3), Kateřina Žohová (3)
Gymnázium Jana Keplera, Praha 6, Parléřova 2 Jan Adámek (3), Matěj Dvořák (3), Viktor Fukala (3), Jan Kaifer (4), Magdaléna Mišinová (3)
Gymnázium, Praha 9, Špitálská 2 Vojtěch Žák (4), David Kománek (4), Lucie Vomelová (4), Jan Piroutek (4)
SPŠ strojnická, škola hl. m. Prahy, Praha 1 - Staré Město, Betlémská 4 Jakub Janov (3), Martin Jašek (3), Tea Křížková (3), Jindřich Marek (3), Matyáš Martinovič (3)
Střední zemědělská škola, Čáslav, Sadová 1234 Matěj Lebeda (3), Adam Vondra (3), Josef Průša (3), Eliška Honzáková (3), Dominika Laštůvková (3)
Gymnázium a ZUŠ, Šlapanice, Riegrova 17 Sára Jobranová (3), Jakub Hodek (3), Jan Vašák (3), Martin Vacek (3), David Unge (3)
Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy, Praha 3, Komenského náměstí 400 Ludmila Hana Houfková (3), Aleš Opl (2), Anastázie Rišková (3), Ludmila Rišková (1)
Gymnázium, Kadaň, 5. května 620 Eliška Syrovátková (4), Jana Spurná (4), Jaroslava Jahodová (4), Roman Muller (4), Patrik Šmátrala (4)
Cyrilomet. gymnázium a SOŠ pedagog. Brno, Brno, Lerchova 63 Adam Křivka (4), Barbora Dohnalová (4), Tomáš Brauner (4), Krištof Kotek (4), Ondřej Tesáček (4)
Masarykovo gymnázium, Plzeň, Petákova 2 Michal Polák (3), Petr Chalupský (3), Jakub Čekan (3), Jan Jelínek (3), Jakub Křižanovský (3)
Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952 Jiří Heller (4), Marie Kalousková (4), David Klement (4), Milan Malačka (3), Matěj Šubrt (3)
Gymnázium, Praha 9, Českolipská 373 Ondřej Piroutek (2), Matouš Fiala (2), Jia Xiang Ji (2), Soňa Husáková (2), Jiří Kruchina (2)
Gymnázium a SOŠ pedagogická, Znojmo, Pontassievská 3 Daniel Čapoun (4), Kristýna Hatalová (4), Ondřej Kříž (4), Miroslav Šafář (4), Vítězslav Šafář (3)
Slovanské gymnázium, Olomouc, tř. Jiřího z Poděbrad 13 Mikuláš Kučera (3), Michal Novák (3), Hynek Jakeš (2), Kateřina Špunarová (4), Tomáš Sklenář (4)
Gymnázium Matyáše Lercha, Brno, Žižkova 55 Kamil Chmela (3), Vojtěch Tesař (3), Adam Hrbáč (3), Klára Kolářová (3), Ema Grofová (3)
Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové, Tylovo nábř. 682 Lukáš Bednář (3), Petra Šotolová (3), Zuzana Vopálková (4)
Gymnázium Čakovice, Praha 9, nám. 25. března 100 Tomáš Douba (4), Šimon Dvořák (4), Jan Schmidtmayer (3), Petr Janiska (3), Michaela Holerová (3)
Gymnázium, Ústí nad Labem, Jateční 22 Marek Heide (4), Anna Kimlová (3), Jan Koudelka (4), Kristýna Prachařová (4), Jindřich Slawisch (4)
Gymnázium Havlíčkův Brod, Havlíčkův Brod, Štáflova 2063 Jonáš Ferencz (4), Filip Kotlas (4), Vít Pavlík (2), Vojtěch Štefánek (3), Martin Toman (3)
Gymnázium, Roudnice nad Labem, Havlíčkova 175 Petr Borňás (4), Tomáš Laube (3), František Záhorec (4), Jan Záhorec (3), Vladislav Lebeděv (3)
Gymnázium J. S. Machara, Brandýs n. L. -St. Boleslav, Královická 668 Ditmar Hadera (3)
Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou, U Klafárku 3 Jan Černý (4), Terezie Němcová (4), Jáchym Mierva (3), Michal Vosyka (3), Tomáš Mareček (3)
Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov, Kollárova 3 Martin Dolák (4), Josef Augustin (4), Eliška Vránová (4), Ondřej Kučera (4), Matouš Pelikán (4)
Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice, Na Mušce 1110 Matouš Chytka (3), Jan Novotný (3), Jiří Málek (3), Vojtěch Schejbal (3), Vojtěch Klasovitý (3)
Biskupské gymnázium, Brno, Barvičova 85 Ondřej Batůšek (4), Matyáš Brandstetter (4), Přemysl Pachl (4), Filip Zeman (4), Marie Javorová (4)
Gymnázium, Praha 10, Přípotoční 1337 Jan Čermák (4), Vojta Chalupa (4), Adam Filla (4), Eliška Maňasová (4), Jakub Rychlík (4)
Biskup. gymn. J.N.Neumanna a Církevní ZŠ, České Budějovice, Jirsíkova 5 Marie Benedová (3), Marie Urbanová (3), Filip Erben (3), Hynek Švec (3), Julie Kalná (3)
Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice, Fráni Šrámka 23 Ondřej Sukdol (2), Adam Krbeček (2), Martin Kundrát (2), Albert Pechoč (2), Adam Ziegelbauer (2)
Gymnázium J. Barranda, Beroun 2, Talichova 824 Matěj Holub (3), Kryštof Jakůbek (3), Filip Máca (3), Ondřej Staněk (3), Miroslav Veselý (3)
Gymnázium, Polička, nábřeží Svobody 306 Tomáš Indruch (3), Martin Kysilka (3), Jakub Lorenc (4), Štěpán Pejchar (3), Matouš Segéň (3)

Opava — Juniors

40 registered teams
Gymnázium, Ostrava - Hrabůvka, Fr. Hajdy 34 Aleš Smelík (2), Martin Šarocký (2), Petr Dluhoš (1), Martin Gattnar (1), Matěj Neděla (2)
Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba, Čs. exilu 669 Jonáš Dej (1), Oskar Martiňák (2), Mikuláš Novotný (1), Ondřej Trojek (2), Lukáš Výtisk (2)
Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, Frýdecká 689/30 Adam Bazgier (2), Dominik Kallus (2), Tomáš Kotas (2), Vojtěch Kučera (2), Jiří Matloch (2)
Gymnázium, Ostrava - Zábřeh, Volgogradská 6a Jakub Svobodník, Jan Dedek, Václav Grygar, Vít Říha, Natálie Vicherková
Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, Frýdecká 689/30 Anna Mrowiecová (2), Petr Szczurek (2), Jan Hrabovský (1), Eliška Niemczyková (1), Matěj Kusnierz (1)
Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba, Čs. exilu 669 Eliáš Bencúr (2), Beáta Gelnarová (2), Tomáš Hrbáč (1), Tomáš Janoušek (1)
Gymnázium Františka Palackého, Valašské Meziříčí, Husova 146
Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek, ČSA 517 Matěj Minarčík (1), Thomas Hlavačka (2), Anna Esterházy (1), Barbora Poledníková (2), Filip Zikeš (2)
Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek, ČSA 517 Andrea Kaňoková (1), Marek Maslowski (1), Marek Kaňok (1), Kateřina Polášková (1), Tomáš Volný (1)
Gymnázium, Třinec, Komenského 713 Petr Martynek (1), Rostislav Sliž (1), Marek Serafin (1), Jan Szotkowski (2), Lukáš Tomoszek (2)
Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, Praskova 8 Tomáš Kolečkář (1), Lukáš Kůžel (1), Pavel Sixta (1), Martin Kavala (1), Tomáš Fryčka (1)
Gymnázium BMA, s. r. o., Frýdlant nad Ostravicí, Dvořákova 1269 Michal Raška (2), Lucie Muráriková (2), Jakub Kubica (1)
Matiční gymnázium, Ostrava, Dr. Šmerala 25 Kristýna Drmelová (2), Kateřina Dudová (2), Ondřej Pekárek (2), Richard Gemrot (2), Lukáš Vojtek (2)
Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka 1260 Jan Opěla (1), Jiří Polách (1), Václav Šigut (2)
Gymnázium, Brno, třída Kapitána Jaroše 14 Adéla Heroudková (2), Jana Bušová (2), Lucie Reichertová (2), Antonín Sekerka (2), Michaela Halaštová (2)
Biskupské gymnázium, Brno, Barvičova 85 Vojtěch Marek (2), Lukáš Lejdar (2), Petr Piňos (2), Vojtěch Vašík (2)
Gymnázium a SOŠZE Vyškov, Vyškov, Komenského 16/5 David Formánek (2), Vojtěch Zemánek (2), Karel Josef Čáp (2), Tomáš Formánek (2), Tomáš Brabec (1)
Gymnázium, Karviná - Nové Město, Mírová 1442 Tomasz Kokotek, Vít Langer (2), Jakub Seriš (1), Kristýna Sichová, Markéta Vlčková (2)
Purkyňovo gymnázium, Strážnice, Masarykova 379 Michal Jaroš (2), Aneta Solaříková (2), Martin Můčka (2), Martin Bezděk (1), David Bureš (1)
Gymnázium M. Koperníka, Bílovec, 17. listopadu 526 Michal Bravanský (2), Alexandra Brossmannová (1), Tomáš Fešar (2), Vojtěch Král (1), Petr Lindovský (1)
Gymnázium, Šternberk, Horní náměstí 5 Denisa Mentlíková (2), Štěpán Metlík (2), Josef Patka (2), František Světnický (2), Vojtěch Sviták (2)
Mendelovo gymnázium, Opava, Komenského 5 Martin Boček (1), Jana Černá (1), Martin Fof (2), Adam Pavelka (2), Michaela Valterová (1)
Gymnázium Josefa Kainara, Hlučín, Dr. Ed. Beneše 7 Kryštof Kastowský (2), Hynek Baturný (2), Anna Cigánová (2), Petra Jančíková (2), Denis Šimíček (2)
Gymnázium, Rýmařov, Sokolovská 34 Petr Hladký (1), Erik Gruss (1), Šimon Nádvorník (1), Adam Nikoov (1), Nela Bruntsvyková (1)
Mendelovo gymnázium, Opava, Komenského 5 Julie Čermáková (1), Jiří Rypl (1), Vít Pfleger (1), František Bujnovský (2), Jan Pchálek (2)
Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, p.o., Frenštát pod Radhoštěm, Křižíkova 1258 Tomáš Saatzer (2), Martina Hanusová (1), Ondřej Trinkiewitz (1), Lukáš Wendzel (1), Vít Fojtík (2)
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava - Poruba, M. Majerové 1691 Gabriela Trojková (2), Karolína Žídková (1), Lukáš Krajzl (2), David Trněný (2), Ondřej Pěchula (2)
Střední průmyslová škola stavební, Valašské Meziříčí, Máchova 628 Filip Dohnal (2), Andrea Drexlerová (2), Josef Kolařík (2), Markéta Šuláková (2), Karolína Ivančivová (2)
SPŠ elektrotechniky a informatiky, Ostrava - Moravská Ostrava, Kratochvílova 7 Vít Palovský (2), Adrian Míl (1), Kryštof Šimčák (1), Michal Šimeček (2), Marian Sinkovicz (1)
Gymnázium, Šumperk, Masarykovo náměstí 8 Ondřej Hrubý (2), Aleš Janderka (1), Veronika Kindlová (2), Lenka Šimová (1), Radim Vavřík (1)
Cyrilometod. gymnázium a MŠ v Prostějově, Prostějov, Komenského 17 Michal Mnich (2), Ondřej Havlíček (2), Veronika Novotná (2), Tomáš Švec (1), Tereza Dostálová (1)
Gymnázium Hladnov a JŠ s právem SJZ, Ostrava - Slezská Ostrava, Hladnovská 35 Robin Dorotík (2), Michaela Foltynová (2), Kristýna Pecháčková (2), Vendula Lichnová (2)
Gymnázium a Jazyková škola s právem SJZ, Zlín, náměstí T. G. Masaryka 2734-9
Vyšší odborná škola a Stř. průmysl. škola, Šumperk, Gen. Krátkého 1 Jiří Drápal (2), Pavel Hampl (2), Ondřej Hlavinka (2), Ondřej Novotný (2), Tomáš Zouval (2)
Masarykovo gymnázium, Příbor, Jičínská 528
PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s., Ostrava - Vítkovice, Rostislavova 7
Gymnázium J. A. Komenského a JŠ s pr. SJZ, Uherský Brod, Komenského 169 Vojtěch Lukáš (2), Jakub Nevařil (2), Karel Plášek (2), Michal Procházka (2), Vojtěch Skyba (2)
Slezské gymnázium, Opava, Zámecký okruh 848 Matyáš Svrček (1), Jaromír Koflák (2), Jakub Čerbák (1), Vít Švec (1), Lukáš Repper (2)
Gymnázium Ladislava Jaroše, Holešov, Palackého 524 Jakub Maceška (2), Hugo Kuhl (2), Kryštof Matuška (2), Adrian Bednařík (2), Marek Strava (2)
Gymnázium, Havířov - Město, Komenského 2 Martin Beckovský (2), Hana Rusinová (2), Rostislav Vrána (2), Jakub Sedlák (1), Markéta Janoštová (1)

Praha — Juniors

100 registered teams
PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s., Praha 8 - Libeň, Lindnerova 3 Daniel Mitrofanov (1), Michal Janočko (1), Kryštof Ivan Kasha (1), David Bajer (1), Šimon Šenk (1)
Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice, Fráni Šrámka 23 Janek Hlavatý (1), Alexander Mateides (1), David Šulc (1), Hana Váňová (1), Linda Šedová (1)
PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s., Praha 8 - Libeň, Lindnerova 3 Klára Jánošíková (1), Ludmila Procházková (1), Eliška Bürgelová (1), Dominik Šíma, Ondřej Klíč
Střední škola knižní kultury, o. p. s., Praha 3, Perunova 6 Anna Červová (1), Hana Matochová (1), Ema Rigo (1), Dalibor Svoboda (1), Antonie Žáková (1)
SPŠ sdělovací techniky, Praha 1, Panská 3
Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor, Nám. Frant. Křižíka 860 Šimon Basík (2), Václav Maštera (2), Simona Meyerová (2), Jan Vladimír Podlipný (2), Matěj Volf (2)
Mensa gymnázium, o. p. s., Praha 6 - Řepy, Španielova 1111 Martin Dedek (2), Kryštof Pravda (2), Benjamin Swart (1), Vojtěch Tvrdík (1), David Černík (1)
Gymnázium Josefa Jungmanna, Litoměřice, Svojsíkova 1 Veronika Kavanová (1), Václav Mazanec (1), Anna Podpěrová (1), Adam Šinkmajer (1), Tobiáš Sedláček (2)
Gymnázium, Jablonec nad Nisou, U Balvanu 16 Kateřina Baloghová (1), Veronika Ježková (2), Lukáš Pazour (1), Adéla Stožická (2)
Gymnázium a střední odborná škola Chodov, Chodov, Komenského 273 Marek Bubelíni (2), Radek Hegenbart (2), Lukáš Nikoleni (2), Jakub Nosál (2), Nikolas Mareček (2)
SPŠ sdělovací techniky, Praha 1, Panská 3
Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem, Stavbařů 5 Karolína Křížová (1), Zuzana Kutheilová (1), Radek Pavelka (2), Petr Šulc (2), Jan Kökert (2)
Gymnázium, Písek, Komenského 89 Šimon Glück (2), Vít Jevčák (2), Ondřej Souhrada (2), Martin Větrovský (1)
Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora, Jaselská 932 Matěj Koten (2), Štěpán Křenovský (2), Tadeáš Petrů (2), Eliška Rosická (2), Martin Svoboda (2)
Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec 11, Partyzánská 530 Ondřej Čejka (2), Filip Kmínek (1), Andrea Jeřábková (2), Matěj Ptáček (2), Štěpán Vodseďálek (2)
Gymnázium, Brno - Řečkovice, Terezy Novákové 2 Matěj Bryja (2), Tereza Novotná (2), Ondřej Pavlík (2), Veronika Svobodová (2), Ondřej Valášek (2)
Gymnázium, Praha 2, Botičská 1 Adéla Dienstbierová (2), Mikuláš Fiala (1), Jakub Heřmánek (1), Matyáš Sýkora (1), Aristotelis Ignatidis (2)
Střední průmyslová škola stavební, Plzeň, Chodské nám. 2 Adam Doksanský (1), Matěj Hart (1), Patrik Jendele (1), Kryštof Kajer (1), Lukáš Karlíček (1)
Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav, Palackého 211 Michal Kuba (1), Jiří Pinkas (1), Vojtěch Mareš (1), Elena Honzáková (1), Kristýna Prchlíková (1)
Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083 Jakub Ferenčík (2), Vojtěch Váňa (2), Antonín Rousek (2), Matěj Sádovský (2), Petra Sankotová (2)
Střední průmyslová škola, Mladá Boleslav, Havlíčkova 456 Jan Vostřel (2), Nikol Miřátská (2), Klára Oudrnická (2), Matěj Retych (2), Jan Urban (2)
Mensa gymnázium, o. p. s., Praha 6 - Řepy, Španielova 1111 Šimon Jarský (2), Michal Flekač (1), Martin Truksa (1), Vojtěch Kadeřábek, Viacheslav Nikiforov
Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 Tomáš Fritzl (2), Matěj Váňa (2), Matěj Charousek (2), Filip Muller (2)
Gymnázium, Žatec, Studentská 1075 Barbora Belanová (2), Filip Geissel (2), Tomáš Hrdina (2), Magdaléna Kuffová (2), Matěj Sulík (2)
Gymnázium, Český Krumlov, Chvalšinská 112 František Dvořák (2), Tomáš Kupčák (2), Martin Kysela (1), Šimon Rada (1), Filip Temiak (2)
Gymnázium Christiana Dopplera, Praha 5 - Malá Strana, Zborovská 45 Adam Hruška (1), Jakub Jedlička (2), Karel Stehlík (2), Václav Stupka (2), Kateřina Zavadilová (2)
Gymnázium, Praha 9, Litoměřická 726 Tereza Filipská (2), Tadeáš Kříž (2), Michaela Šídová (2), Klára Soukupová (2), Vanda Dohnalová (2)
Gymnázium, Brno, Vídeňská 47 Dominik Janků (1), Martin Hájek (1), Tomáš Hobza (2), Vít Kološ (1), Jakub Košťál (2)
Gymnázium, Brno, Vídeňská 47 Oliver Ergens (1), Zuzana Francová (1), Martin Pohanka (2), František Racek (1), Kryštof Tesař (2)
Gymnázium, Český Krumlov, Chvalšinská 112 Vít Hakr (1), Jakub Kalista (2), Mykola Sokolovskiy (2), Viktorie Hulcová (1), Lukáš Proisl
Střední průmyslová škola, Mladá Boleslav, Havlíčkova 456 Dalibor Došek (2), Miroslav Kramár (2), Tomáš Kubín (2), Ondřej Merhaut (1), Tereza Nová (2)
Gymnázium, Praha 9, Litoměřická 726 Veronika Budařová (1), Adéla Žáková (1), Hana Fatorová (2), Marie Chlupáčová (2), Michael Ryšavý (2)
Gymnázium, Praha 8, Ústavní 400 Barbora Dohnalová (2), David Hromádko (2), Robert Jaworski (2), Michal Surjomartono (2), Vojtěch Paleta (2)
Gymnázium Fr. M. Pelcla, Rychnov nad Kněžnou, Hrdinů odboje 36 Jakub Dodek (2), Vincent Drtík (2), Daniel Locker (2), Ondřej Matějíček (2), Jiří Netík (2)
Gymnázium, Teplice, Čs. dobrovolců 11 Gabriela Bělová (2), Hana Dusbabová (2), Barbora Houdová (2), Petr Linhart (2), Michaela Moučková (2)
Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23 Klára Hubínková (2), Jiří Jirásek (1), Šimon Pekár (2), Jan Kotrlík (2), Petr Hladík (2)
Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 David Lapuník (2), Dan Jásek (2), Jan Opočenský (2), David Pitřinec, Miroslav Buss
Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 Matěj Hrdonka (1), Vojtěch Železný (1), Anna Štěpánová (1), Filip Kovářík, Erika Březinová (2)
Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha 4 - Michle, Ohradní 55 Petra Jakabovičová (1), Milan Handlovič (2), Martina Hamplová (2), Klára Kolevská (2), Veronika Skoumalová (2)
Gymnázium Jana Nerudy, Praha 1 - Malá Strana, Hellichova 3 Jiří Gebauer (−1), Jana Maršálková, Kateřina Kuthanová (−1), Amir Akrami (−1), Karel Umlauf
Gymnázium Jana Nerudy, Praha 1 - Malá Strana, Hellichova 3 Jakub Černý (2), Jan Karásek (2), Ara Martirosyan (2), Filip Novák (2), Matěj Rein (2)
SPŠ elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině 320 Pavel Bittner (2), Martin Šejba (2), Ondřej Soustružník (1), Jan Kolek (1), Filip Gardian (1)
Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠZ, Vsetín, Tyršova 1069
Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000 Jakub Poláček (2), Libor Sýkora (1), Jiří Vavřík (1), Ondřej Walz (2), Jan Zahálka (1)
SŠ informatiky a finančních služeb, Plzeň, Klatovská 200 G Vitaliy Atamanyuk (1), Simona Reiserová (1), Vladyslav Tetiuiev (1), Yuliia Tetiuieva (1), Vojtěch Aloy (1)
Všeobecné a sportovní gymnázium, Vimperk, Pivovarská 69 Lucie Vrtilková (1), Jakub Vonášek (2), Jaroslav Bače (2), Anna Hronková (2), Vít Kaifer (2)
Gymnázium, České Budějovice, Česká 64 Adam Ječmínek (2), Petr Pelikán (2), Jolana Placerová (1), Jakub Švojgr (1), František Nerud (2)
Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 Zuzana Buchová (1), František Bucha (2), Robin Marc (1), Andrey Sazonov (1), Vendula Záhorská (1)
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 Tomáš Kosobud (2), Přemysl Šulc (2), Tommy Chu (2), Johana Šmídová (1), Jolana Štraitová (1)
Biskupské gymnázium, Hradec Králové, Orlické nábřeží 356/1 Veronika Horáková (2), Jan Maňaska (1), Anežka Zamouřilová (1), Jáchym Zamouřil (1), Lukáš Pokorný (1)
Rakouské gymnázium v Praze o. p. s., Praha 4, Na Cikorce 2166/2b Sebastian DYDŇANSKÝ (2), Filip HLAVEŠ (1), Martin MRÁČEK (1), Karolina MAŘÁKOVÁ (2), Marie TŮMOVÁ (1)
Gymnázium J. G. Jarkovského, Praha 1, Truhlářská 22 Vojtěch Anton (2), Radek Gregor (1), Ela Hejdová (1), Robin Palán (2), Tomáš Smejkal (2)
Střední průmyslová škola a VOŠ, Písek, Karla Čapka 402
Gymnázium, Uherské Hradiště, Velehradská třída 218 Dominik Blaha (1), Lenka Janíková (2), Vanda Charbutová (1), Michal Konečný (1), Daniel Procházka (2)
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1 Jakub Lederer (1), Kryštof Oliva (1), Antonín Ježek (1), Vít Chabičovský (1), Jiří Farkaš (1)
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1 Martin Lužný (2), Kateřina Chramostová (2), Patrik Smatana (2), Josefína Čadková (2), Jan Novák (2)
1. české gymnázium v Karlových Varech, Karlovy Vary - Drahovice, Národní 25 Jaroslav Cempírek (2), Jiří Jan Hanke (2), František Vokáč (2), Vojtěch Vincíbr (2), Jan Kouba (1)
Gymnázium Bohumila Hrabala, Nymburk, Komenského 779 Přemysl Černý (1), Anna Dobiášová (2), Daniel Dvořák (2), Kryštof Hubáček (2), Robert Benjamin Williams (2)
Gymnázium a ZUŠ, Šlapanice, Riegrova 17 Jana Kalvodová (1), Alžběta Remešová (1), Ondřej Doležal (1), Jan Kohout (1), Kristián Ondruška (1)
Gymnázium a obchodní akademie Mar. Lázně, Mariánské Lázně, Ruská 355 Tadeáš Chlapec (2), Kateřina Hermanová (1), Jan Kotschy (2), Michaela Šimková (1), Ladislav Troch (2)
Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 Martin Červený (2), Nagy Ladislav (2), Jakub Kružberský (2), Tomáš Salčák (1), Šulista Kristián Petr (1)
Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 Václav Bauer (1), Tadeáš Grabic (1), Matěj Ševčík (1), Šimon Kubeš (1), Alex Olivier Michaud (1)
Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 Tomáš Flídr (2), Filip Hlavinka (2), Daniel Palička (1), Michal Takač (2), David Duchoň (1)
Gymnázium Cheb, Cheb, Nerudova 7 Jamelský Ondřej (2), Zuzana Krutinová (1), Markéta Kubátová (1), Hoang Hoa Mai Le (1), Čeloud Marcel (2)
Gymnázium J. Heyrovského, Praha 5, Mezi Školami 2475 Ivan Anikin (2), Lucie Bláhová (1), Otomar Miskolczi (1), Anežka Procházková (1), Filip Špelina (2)
Gymnázium, Dobruška, Pulická 779 Benedikt Bareš (2), Jakub Gerža (1), Lucie Štěpková (2), Ondřej Marek (2)
Gymnázium, Dobruška, Pulická 779
Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 A  (2)
Gymnázium, Příbram VII, Legionářů 402 David Bálek (1), Jiří Hrubant (1), Jan Krejsa (1), Anežka Vojáčková (1), Hana Kopecká (1)
Gymnázium Luďka Pika, Plzeň, Opavská 21 Pavel Frank (1), Sebastian Hájek (2), Radek Löffelmann (2), Adam Všaha (2), Jan Hruška (1)
Gymnázium Opatov, Praha 4, Konstantinova 1500 Martin Šimša (2), Marko Matoničkin (2), Tomáš Kuzma (2), Tomáš Kovářík (2), Adéla Štěpánková (1)
Křesťanské gymnázium, Praha 10 - Hostivař, Kozinova 1000 Adam Přádný (1), Anna Hýbnerová (1), Přemysl Brajer (1), Daniel Pechanec (1), Tobiáš Matocha (1)
Střední průmyslová škola Ostrov, Ostrov, Klínovecká 1197 Jáchym Horák (2), Ladislav Kačmár (2), Josef Terč (2), Marek Jati (2), Jaroslav Rozmuš (1)
Gymnázium Jana Keplera, Praha 6, Parléřova 2 Petr Dosedla (2), Matouš Šafránek (2), Nikita Ustinov (2), Lukáš Veškrna (2), Vojtěch Votruba (2)
Gymnázium Jana Keplera, Praha 6, Parléřova 2 Michal Janík (1), Samuel Elich (1), Šimon Andrš (1), Filip Brecher (1), Václav Svoboda (1)
SPŠ strojnická, škola hl. m. Prahy, Praha 1 - Staré Město, Betlémská 4 Jiří Dospěl (2), Jakub Smola (2), Adam Bělov (1), Tereza Lauermannová (1), Václav Špirakus (1)
Gymnázium, Boskovice, Palackého náměstí 1 Antonín Frajt (2), Karel Kubín (1), Nikola Sedláčková (2), Josef Soural (1), Tomáš Zatloukal (2)
Gymnázium Sokolov, Sokolov, Husitská 2053 Albert Havlíček (2), Benedikt Janda (2), Adam Králič (2), Bohumil Kulvejt (2), Vladan Trhlík (2)
Gymnázium, Třeboň, Na Sadech 308 Aleš Papáček (2), Jan Prokeš (2), Martin Havelka (2), Dana Krynická (2), Tereza Janečková (2)
Gymnázium, Kadaň, 5. května 620 René Chodura (1), František Chyba (1), Adéla Houdková (1), Nikola Razakowská (2), Matouš Řezníček (2)
Dvořákovo gymnázium a SOŠ ekonomická, Kralupy nad Vltavou, Dvořákovo náměstí 800 Adalbert Langer (2), Štefan Miko (2), Kateřina Prosecká (2), Tadeáš Ryba (2), Radim Sitař (2)
Gymnázium Jana Palacha, Mělník, Pod Vrchem 3421 Daniel Mencl (2), Karel Chaloupka (2), Jan Hlavsa (2), Jan Čemus (2), Lukáš Majzler (2)
Cyrilomet. gymnázium a SOŠ pedagog. Brno, Brno, Lerchova 63 Matěj Standara (1), Jakub Peňás (1), Eliška Mrázková, Anna Maxová (1), Šimon Prudil
Masarykovo gymnázium, Plzeň, Petákova 2 David Česal (2), Doan Tien Tai (2), Matouš Křížek (2), Benjamin Dominik Zajíček (2), Adam Šebesta (2)
Gymnázium, Praha 9, Špitálská 2 Jiří Antoňů (1), Adam Šulc (1), Martin Mlejnecký (2), Tadeáš Tkadlec (2), Jan Ptáček (2)
Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice, Na Mušce 1110 Stanislav Kozák (2), Jan Vlach (2), Tomáš Sochůrek (2), Daniel Jirout (2), Patrik Dočkal (2)
Slovanské gymnázium, Olomouc, tř. Jiřího z Poděbrad 13 Šimon Bláha (1), Štěpán Navrátil (1), Tomáš Patsch (1), Tomáš Rektořík (1), Kateřina Julie Sedláčková (1)
Gymnázium Matyáše Lercha, Brno, Žižkova 55 Jan Fojtík (2), Anna Bednářová (1), Petr Novotný (2), Ladislav Mohelský (2), Ondřej Hlávka (2)
Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové, Tylovo nábř. 682 Alena Hoffmannová (2), Jan Korbel (2)
Gymnázium, Ústí nad Labem, Jateční 22 Matěj Gajdoš (2), Vojtěch Poláček (2), Vojtěch Brož (1), Petr Kohout (1), Jan Vondráček (1)
Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice – střední škola a vyšší odborná škola, příspěvková organizace, Hořice, Riegrova 1403 Matěj Novotný (2), Ondřej Šádek (2), Michal Portych (1), Ondřej Bureš (1), Amálie Vrbatová (1)
Biskup. gymn. J.N.Neumanna a Církevní ZŠ, České Budějovice, Jirsíkova 5 Šimon Zavadil (2), Sabina Bohušová (2), Johanka Bajgarová (2), Hana Rybáčková (2), Lucie Ehrlichová (2)
Gymnázium, Olomouc - Hejčín, Tomkova 45 Ondřej Grohman (2), Jiří Kvapil (2), Elizabeth Princová (2), Daniel Skýpala (2), Jonáš Vokal (2)
Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou, U Klafárku 3 Markéta Anna Doležalová (2), Leoš Drahotský (2), Jan Kopecký (2), Ondřej Mašek (2), Petra Smolíková (2)
Gymnázium, Olomouc - Hejčín, Tomkova 45 Anežka Coufalová (1), Alex Doležal (1), Patrik Herman (1), Vojtěch Pluskal (1), Ondřej Skácel (1)
Gymnázium Duhovka s. r. o., Praha 4, Boleslavova 1 Lam Anh Nguyen (1), Ondřej Novotný (1), Julie Smékalová (1), Zdeněk Víšek (2), Miroslav Hnojský (2)
SPŠ a VOŠ technická, Brno, Sokolská 1 David Bárta (1), Denis Kučera (1), Tomáš Názler (1), David Škrob (1), Matouš Pokorný (1)
Gymnázium, Praha 10 - Strašnice, Voděradská 2 Michal Beránek (2), Matěj Chvojka (2), Simone Ekendahl (2), Jan Hejsler (2), Michael Monček (2)
Gymnázium a SOŠ, Rokycany, Mládežníků 1115 František Babuljak (1), Šimon Láznička (1), Bronislav Růžička (1), Michal Vorschneider (1), Štěpán Dolejš (1)
Akademické gymnázium, Praha 1 - Nové Město, Štěpánská 22 Jáchym Mraček (2), Viktor Bosák (2), Lukáš Baňař (2), Olga Martynková (2), Thi Ngoc Anh Nguyen (2)