List of registered teams
Austria | Switzerland | Czech Republic | Germany | United Kingdom | Hungary | Poland | Romania | Russia | Slovakia

Passau — Seniors

39 registered teams
Max-Born-Gymnasium, Germering, Johann-Sebastian-Bach-Str. 8 Andrija Vuksanovic (11), Edmund Zou (11), Felix Busch (11), David Popescu (11), Florian Keller (11)
Gymnasium Dingolfing, Dingolfing, Kerschensteinerstr. 6 Michael Burtscher (12), Markus Gahr (12), Ludwig Günther (12), Sarah Simmel (11), Oliver Wagner (11)
Städtisches Heinrich-Heine-Gymnasium, München, Max-Reinhardt-Weg 27 Maria Dendorfer (11), Stefan Albrecht (12), Tim Braun (12), Florian Schubert (12), Paul Seegerer (12)
Gymnasium Parsberg, Parsberg, Aschenbrennerstr. 10 Jonas Edenharter (12), Paul Hahn (12), Tobias Inzenhofer (12), Andreas Maier (11), Maximilian Pöllinger (12)
Hans-Leinberger-Gymnasium, Landshut, Jürgen-Schumann-Str. 20 Christina Brunner (12), Ioannis Christidis (12), Stefan Eder (11), Elisabeth Huber (12), Stefan Schiwietz (11)
Adalbert-Stifter-Gymnasium, Passau, Innstr. 69 Simon Höfer (12), Mathias Eder (12), Pelagija Zlatic (12), Helena Hausfelder (12), Benjamin Konrad (11)
Adalbert-Stifter-Gymnasium, Passau, Innstr. 69 Lukas Simon (12), David Sturm (12), Simon Angerer (12), Felix Käser (11), Martin Kreuzer (11)
Adalbert-Stifter-Gymnasium, Passau, Innstr. 69 Tobias Gutsmiedl (11), Vincent Müller (11), Henry Hribek (11), Kilian Oberneder (8), Laurenz Müller (8)
Max-Planck-Gymnasium, München, Weinbergerstr. 29 Rita Dörner (11), Jan-Philipp Göllner (11), Melanie Lai (11), Arthur Von Creytz (11), Davis Ho (11)
Wilhelmsgymnasium, München, Thierschstr. 46 Leonard Schubert (12), Maximilian Hoh (12), Alexander Savintsev (12), Thomas Späth (12), Felix Meyer (12)
Friedrich-Rückert-Gymnasium, Ebern, Gymnasiumstr. 4 Felix Dümig (12), Lena Lang (12), Julius Bätz (12), Richard Jünger (12), Lukas Mönch (12)
Feodor-Lynen-Gymnasium, Planegg, Feodor-Lynen-Str. 2 Emma Gerlach (12), Luisa Guyton (12), Maren Biltzinger (12), Sebastian Pretzsch (12), Tobias Weber (12)
Feodor-Lynen-Gymnasium, Planegg, Feodor-Lynen-Str. 2 Tobias Belm (12), Tim Greller (12), Laura Schepp (12), Verena Schurr (12), Philip Pawlowsky (11)
Gymnasium Freyung, Freyung, St.-Gunther-Str. 52 Felix Manzenberger (11), David Pauli (11), Philipp Pauli (11), Matthias Sammer (11), Stefanie Pauli (11)
Gymnasium Vilshofen, Vilshofen, Prof.-Scharrer-Str. 19 Leonard Baumgartner (12), Dominik Gentner (12), David Hatzmannsberger (12), Hannah Kögl (12), Felix Zillinger (12)
Gymnasium Vilshofen, Vilshofen, Prof.-Scharrer-Str. 19 Simon Eggersdorfer (11), Alexander Hessheimer (11), Simon Hohenwarter (11), Philipp Pohmann (11), Jonas Zacher (11)
Wirsberg-Gymnasium, Würzburg, Am Pleidenturm 16 Steffanie Gloggengießer (12), Johannes König (12), Timo Müller (12), Carla Oehler (12), Paul Schwind (12)
Schyren-Gymnasium, Pfaffenhofen, Niederscheyerer Str. 4 Erik Heinrichs (12), Desiree Krauß (12), Wolfgang Fischer (12), Hannah Rauh (12), Jakob Schwarz (12)
Maristengymnasium Fürstenzell, Fürstenzell, Schulstr. 18 Anna Bremböck (12), Christoph Müßig (11), Jonas Handwerker (11), Marius Schwarzbauer (11), Florian Friedl (10)
Staatliches Gymnasium Kirchseeon, Kirchseeon, Moosacher Str. 3 Manuel Albrecht (11), Michael Lörner (11), Joshua Sowa (11), Christoph Springl (12), Lorenz Kullnick (12)
Otto-von-Taube-Gymnasium, Gauting, Germeringer Str. 41 Benedikt Eckardt (12), Florian Haschberger (12), Julia Holl (12), Lea Lange (12), Florian Tenzer (12)
Wilhelmsgymnasium, München, Thierschstr. 46 Joshua Clauss (11), Alexey Ganzha (10), Julian Niklas (11), Cornelia Repper (11)
Erasmus-Grasser-Gymnasium, München, Fürstenrieder Str. 159 Luis Brandstätter (11), Simon Cyrani (12), Niklas Reichel (11), Florian Schönwetter (11), Stefan Wehrle (12)
Augustinus-Gymnasium, Weiden, Sebastianstr. 28 Linda Schwabl (11), Adrian Stangl (11), Leonie Steinsdörfer (11), Emanuel Eckl (11), Elias Keck (11)
Gymnasium Leopoldinum, Passau, Michaeligasse 15 Sebastian Bieringer (12), Veronika Borggräfe (12), Tassilo Haberl (12), Nina Seidl (12), Lena Wimmer (12)
Gymnasium Pfarrkirchen, Pfarrkirchen, Arnstorfer Str. 9 Petra Diedler (12), Valentin Hofer (12), Anouk Mangold (11), Benjamin Takacs (12), Malena Wasmeier (12)
Gymnasium Raubling, Raubling, Kapellenweg 43 Philipp Cerweny (12), Emma Herrmann (8), Mirko Hesmer (12), Theresa Lask (8), Corinna Schweinsteiger (12)
Augustinus-Gymnasium, Weiden, Sebastianstr. 28 Julian Schmid (12), Simon Kleber (12), Lena Sollfrank (12), Lukas Pillny (12), Bastian Hörl (12)
Gymnasium d.Ursulinen-Schulstiftung, Straubing, Burggasse 40 Madeleine Bauer (12), Melanie Bauer (12), Lisa-Christin Rottbauer (12), Marion Steinbauer (12), Caroline Weinzierl (12)
Gymnasium Landau a.d.Isar, Landau, Harburger Str. 12 Johannes Debor (11), Johannes Gögl (11), Moritz Haase (11), Johannes Kiermeier (11), Ludwig Rauch (11)
Gymnasium Landau a.d.Isar, Landau, Harburger Str. 12 Marina Eder (12), Michael Ederer (12), Ludwig Erharsberger (12), Sandra Frey (12), Jonas Leeb (12)
Gymnasium Untergriesbach, Untergriesbach, Bgm.-Kainz-Str. 12 Macus Graßl (10), Jonas Höfler (10), Hödl Christoph (11), Sophia Körner (12), Viktoria Musliu (12)
Gymnasium Höchstadt a.d.Aisch, Höchstadt, Bergstr. 4 Christian Baum (12), Cedric Bös (12), Raphael Döring (11), Jesko Fröhlich (12), Jeremias Menecke (12)
Auersperg-Gymnasium, Passau, Freudenhain 2 Pauline Jahrstorfer (11), Franziska Meier (11), Luisa Metten (11), Victoria Salmansberger (9), Helena Endl (11)
Gymnasium bei St.Anna, Augsburg, Schertlinstr. 5-7 Clementine Döhring (11), Benedikt Hillringhaus (11), Jessica Ploner (10), Annika Schkoda (11), Tobias Kiehnlein (12)
Gymnasium Zwiesel, Zwiesel, Dr.-Schott-Str. 54 Marco Böttcher (11), Maximilian Gaschler (12), Benjamin Sklenar (10), Thao Tranova (11), Klara Faschingbauerova (11)
Christoph-Probst-Gymnasium, Gilching, Talhofstr. 7 Isabel Drenth (11), Renée Schwarzer (12), Franziska Schneider (11), Johanna Klügl (12), Clemens Hagemann (12)
Gymnasium Leopoldinum, Passau, Michaeligasse 15 Rebecca Büchele (11), Anna Drexler (11), Maximiliano Fontana (12), Marlene Jüttler (11), Thilo von Glasenapp (11)
Christoph-Probst-Gymnasium, Gilching, Talhofstr. 7 Jonas Schupp (11), Fabian Kremhelmer (11), Lidia Vargas (11), Franziska Eckl (12), Dominik Salcher (12)

Passau — Juniors

39 registered teams
Max-Born-Gymnasium, Germering, Johann-Sebastian-Bach-Str. 8 Martin Garbe (10), Jonas Haidary (10), Clemens Liebhart (10), Fabian Muschik (10), Jannes Wille (9)
Gymnasium Dingolfing, Dingolfing, Kerschensteinerstr. 6 Julian Kuselowski (10), Milena Lentner (8), Vanessa Lutz (10), Stefan Reger (10), Katharina Savinov (10)
Gymnasium Parsberg, Parsberg, Aschenbrennerstr. 10 Philipp Graf (9), Cedric Krumbholz (9), Benedikt Maier (9), Leonard Prokisch (9), Jonas Thumbs (9)
Gymnasium Parsberg, Parsberg, Aschenbrennerstr. 10 Anna Bezold (9), Magdalena Betz (9), Anna Eichenseher (9), Isabell Hager (9), Annkatrin Kailer (9)
Hans-Leinberger-Gymnasium, Landshut, Jürgen-Schumann-Str. 20 Madeleine Englisch (10), Paul Hoheisel (10), Nico Lintner (9), Simon Riegert (10), Miriam Stangier (9)
Adalbert-Stifter-Gymnasium, Passau, Innstr. 69 Katarina Vujovic (10), Amalina Mayet (6), Larissa Mayet (6), Tobias Tervoort (6), Leon Moriabadi (5)
Michaeli-Gymnasium, München, Hachinger-Bach-Str. 25 Bodun Du (9), Hanna Glöckl (10), Yuchan Lee (10), Lena Libon (10), Caroline Lukas (9)
Otto-von-Taube-Gymnasium, Gauting, Germeringer Str. 41 Moritz Bender (9), Maximilian Schwarzbeck (9), Tobias Tenzer (9), Rebecca Treplin (9), Ida Kaindl (9)
Theresien-Gymnasium, Ansbach, Schreibmüllerstr. 10 Jakob Feldner (8), Valentin Mader (8), Jan Martin (8), Johannes Nöth (8), Simon Steigmeier (8)
Wilhelmsgymnasium, München, Thierschstr. 46 Martin Ruppert (9), Theo Meyer (8), Benjamin Stobbe (8), Fabian Repper (8)
Max-Planck-Gymnasium, München, Weinbergerstr. 29 Sebastian Kirmayer (10), Jonas Plank (10), Patrice Uebe (10)
Maria-Theresia-Gymnasium, München, Regerplatz 1 Marc Herrer Casademunt (10), Josef Klingl (10), Alexander Moritz (10), Helena Ullrich (10), Cao Long Vu (10)
Wilhelm-Löhe-Schule, Gymnasium, Nürnberg, Deutschherrnstr. 10 Leonard Quednau (9), Lukas Schoppel (10), Dustin Seboldt (10), Felix Wensky (9), Tabea Wiesneth (8)
Gymnasium Freyung, Freyung, St.-Gunther-Str. 52 Maximilian Alberth (10), Fabian Fischer (10), Benedikt Hutterer (10), Luca Haidn (10), Julian Zellner (10)
Gymnasium Freyung, Freyung, St.-Gunther-Str. 52 Johanna Alberth (8), Anna Lipp (8), Lea Eisenhofer (8), Lucia Schreiner (8), Victoria Springer (8)
Johannes-Gutenberg-Gymnasium, Waldkirchen, Schulstr. 2 Dorothea Aschenbrenner (10), Franz Madl (10), Marco Neumüller (10), Felix Schätzl (10)
Gymnasium Vilshofen, Vilshofen, Prof.-Scharrer-Str. 19 Nikita Demidov (6), David Gerhardinger (9), Sebastian Seitz (10), Johanna Stockinger (8), Niklas Trester (9)
Gymnasium Vilshofen, Vilshofen, Prof.-Scharrer-Str. 19 Alexandra Bauer (10), Lea Heringlehner (10), Julia Kurz (10), Judith Nagl (10), Zuzana Schreiberová (10)
Wirsberg-Gymnasium, Würzburg, Am Pleidenturm 16 Jakob Geißler (10), Julia Gleiser (9), Hieronymus Kuttenkeuler (7), Sebastian Scheller (9), Felizia Secknus (9)
Wilhelm-Ostwald-Schule, Leipzig, Willi-Bredel-Straße 15 Philemon Dan Enxing (10), Tobias Struck (10), Felix Wilde (10), Carla Maria Wortelkamp (10), Mathis Thomas Müller (10)
Maristengymnasium Fürstenzell, Fürstenzell, Schulstr. 18 Julia Braun (9), Benedikt Eichinger (9), Benedikt Fochler (9), Paul Döring (9), Jakob Hommes (9)
Staatliches Gymnasium Kirchseeon, Kirchseeon, Moosacher Str. 3 Elisabeth Bockler (7), Janis Kurp (10), Viktoria Laurova (7), Louis Wilfling (10), Kristof Perity (8)
Gnadenthal-Gymnasium, Ingolstadt, Kupferstr. 23 Laurin Deimel (10), Franziska Kuch (9), Luise Künzl (8), Mathilde Fehrenbach (8), Maximilian Schuster (9)
Erasmus-Grasser-Gymnasium, München, Fürstenrieder Str. 159 Stefan Saghi (9), Anastasia Vasilyeva (9), Caroline Leeger (9), Makar Golovachev (9), Timo Elbel (10)
Augustinus-Gymnasium, Weiden, Sebastianstr. 28 Alexander Essinger (10), Eva Winter (10), Sebastian Rathgeber (10), Eva Wellstein (10), Franz Kunkel (10)
Gymnasium Leopoldinum, Passau, Michaeligasse 15 Marlene Baier (10), Jule Baier (7), Fabian Dederer (7), Daniel Dekker (10), Maximilian Schrank (8)
Luitpold-Gymnasium, München, Seeaustr. 1 Sonya Kukulina (10), Robert Täger (10), Annabelle Vossius (10), Luise Winkler (8), Ridwan Zaman (10)
Gymnasium Raubling, Raubling, Kapellenweg 43 Ernest Pana (6), Noah Zebhauser (6), Kilian Wolfrum (8), Emma Vetter (8), Klara Zebhauser (8)
Gymnasium Landau a.d.Isar, Landau, Harburger Str. 12 Lukas Facchini (10), Andreas Grad (10), Marius Merkl (10), Michael Niedermeier (10), Franziska Plank (10)
Gymnasium Landau a.d.Isar, Landau, Harburger Str. 12
Gymnasium Untergriesbach, Untergriesbach, Bgm.-Kainz-Str. 12 Jabob Fesl (8), Sebastian Sicklinger (8), Lukas Bieringer (10), Moritz Heinze (10), Marco Zillner (10)
Auersperg-Gymnasium, Passau, Freudenhain 2 Nora Aits (8), Magdalena Blöchl (8), Hannah Dreher (8), Emilia Perkins (8), Laura Eisenreich (8)
Werner-Heisenberg-Gymnasium, Garching, Prof.-Angermair-Ring 40 Ortwin Bürk (9), Wojzieck Chmura (9), Nikolai Rosenfeld (9), Nam Tran (9), Daniel Müller (9)
Schyren-Gymnasium, Pfaffenhofen, Niederscheyerer Str. 4 Anna Haberhauer (9), Thomas Haberhauer (9), Hannah Kotissek (9), Cameron Schulz (9), Lisa Fleischhauer (9)
Gymnasium Zwiesel, Zwiesel, Dr.-Schott-Str. 54 Max Korpies (9), Valentin Koch (9), Benedikt Wittmann (9), Johannes Ebner (9), Sebastian Lößl (8)
Feodor-Lynen-Gymnasium, Planegg, Feodor-Lynen-Str. 2 Mia Knandel (8), Yash Ylera (8), Benno Brandstätter (8), Yannick Sommer (8)
Christoph-Probst-Gymnasium, Gilching, Talhofstr. 7 Marie Bauer (10), Leon Welz (8), Raphael Schmittner (8), Moritz Maizet (8), Jakob Zimmermann (9)
Gisela-Gymnasium, Passau, Klosterwinkel 1 Lea Philipp (9), Mona Freund (9), Hannah Magerl (9), Vanessa Bartsch (9), Emilia Koller (9)
Auersperg-Gymnasium, Passau, Freudenhain 2