List of registered teams
We are extremely sorry that the Náboj competition could not take place on Friday 13th March 2020 due to the COVID-19 outbreak. The international team has, therefore, made the decision to hold it online on 11th December instead. We hope to have Náboj 2021 in person again.

If you have any questions, please contact us via the email address info-gb@math.naboj.org.
Switzerland | Czech Republic | Germany | United Kingdom | Hungary | Open | Poland | Romania | Slovakia

Deutschland Online — Seniors

12 registered teams / 138 spots remaining
Oskar-Maria-Graf-Gymnasium, Neufahrn, Keltenweg 5
Wilhelm-Ostwald-Schule, Leipzig, Willi-Bredel-Straße 15 Felix Wilde, Mathis Müller, Tobias Struck, Philemon Enxing
Wilhelm-Löhe-Schule, Gymnasium, Nürnberg, Deutschherrnstr. 10
Carl-Friedrich-Gauss-Gymnasium, Frankfurt (Oder), Friedrich-Ebert-Straße 52 Victoria Kischel, Carolin-Sophie Pohl, Lukas Bergmann, Jakob Macholl
Max-Born-Gymnasium, Germering, Johann-Sebastian-Bach-Str. 8 Enrique Fabricius, Martin Garbe, Jonas Haidary, Markus Huber, Emil Nießing
Max-Born-Gymnasium, Germering, Johann-Sebastian-Bach-Str. 8 Lorena Karacic, Sarah Nemecek, Raffael Schemmel, Jannes Wille
Hans-Leinberger-Gymnasium, Landshut, Jürgen-Schumann-Str. 20
Gymnasium Neutraubling, Neutraubling, Gregor-Mendel-Str. 5
Gymnasium Neutraubling, Neutraubling, Gregor-Mendel-Str. 5
Max-Born-Gymnasium, Germering, Johann-Sebastian-Bach-Str. 8 Hanna Schmautz, Hannah Schönauer, Philipp Stark, Julien Le Dilosquer, Daniel Hegemann
Werner-Heisenberg-Gymnasium, Garching, Prof.-Angermair-Ring 40 Katja Weidendorfer, Wojciech Chmura, Oliver Thies, Eugenio Vairo, Jakob Weller
Werner-Heisenberg-Gymnasium, Garching, Prof.-Angermair-Ring 40 Amrei Böddeker, Corina Corneanu, Leon Eppinger, Helmut Voges, Lars Wenwer

Deutschland Online — Juniors

20 registered teams / 130 spots remaining
Theresien-Gymnasium, Ansbach, Schreibmüllerstr. 10 Natalie Wiesinger, Sarah-Aline Ben Amor, Anzhela Aristakesyan, Jana Sindel, Jakob Feldner
Theresien-Gymnasium, Ansbach, Schreibmüllerstr. 10 Jan Martin, Valentin Mader, Simon Steigmeier, Jonathan Karg, Johannes Appel
Theresien-Gymnasium, Ansbach, Schreibmüllerstr. 10 Johannes Nöth, Emilio Reiß, Elias Grüber, Timo Martin, Kilian Hussennether
Wilhelm-Löhe-Schule, Gymnasium, Nürnberg, Deutschherrnstr. 10 Manuel Feike, Leonard Quednau, Nick Vogt, Leonie Flieger
Carl-Friedrich-Gauss-Gymnasium, Frankfurt (Oder), Friedrich-Ebert-Straße 52 Hanna Hoffmann, Monice Pönitzsch, Friedhelm Weigelt, Alex Bavin, Niklas Teßmer
Wilhelm-Ostwald-Schule, Leipzig, Willi-Bredel-Straße 15
Wilhelm-Ostwald-Schule, Leipzig, Willi-Bredel-Straße 15
Gymnasium Parsberg, Parsberg, Aschenbrennerstr. 10 Leonard Prokisch, Jonas Thumbs, Philipp Graf, Cedric Krumbholz, Benedikt Maier
Gymnasium Dingolfing, Dingolfing, Kerschensteinerstr. 6 Nico Attenberger, Dominik Dillmann, Michael Günther, Kevin Keck, Jonas Safwat
Gymnasium d.Ursulinen-Schulstiftung, Straubing, Burggasse 40
Max-Born-Gymnasium, Germering, Johann-Sebastian-Bach-Str. 8 Hussein Al-Darwish, Moritz Hermann, Alisa Odobasic, Bastian Wolz, Katharina Roeßler
Max-Born-Gymnasium, Germering, Johann-Sebastian-Bach-Str. 8 Franziska Moderegger, Luca Lombardi, Luka Vuksanovic, Linus Gebert, Louie Massoud
Gymnasium Parsberg, Parsberg, Aschenbrennerstr. 10 Anna Bezold, Annkatrin Kailer, Anna Eichenseher, Isabell Hager, Magdalena Betz
Hans-Leinberger-Gymnasium, Landshut, Jürgen-Schumann-Str. 20
Hans-Leinberger-Gymnasium, Landshut, Jürgen-Schumann-Str. 20
Carl-Friedrich-Gauss-Gymnasium, Frankfurt (Oder), Friedrich-Ebert-Straße 52 Lisa Bergmann, Tabea Dietel, Paul Philippe Dynow, Anne-Marie Schulz, Tymoteusz Tokarski
Gymnasium Neutraubling, Neutraubling, Gregor-Mendel-Str. 5
Gymnasium Neutraubling, Neutraubling, Gregor-Mendel-Str. 5
Werner-Heisenberg-Gymnasium, Garching, Prof.-Angermair-Ring 40 Reiner Meier, Helmut Hartug, Didan Jasek, Melania Fratu, Tina Reiter
Werner-Heisenberg-Gymnasium, Garching, Prof.-Angermair-Ring 40 Nina Notel, Felix Glader, Semre Eda, Opar Namir, Eik El Adi